داخلی صفحه مرکزی خبر
 
رئیس بنیاد ساوه:
شهید زین الدین علاقه عجیبی به سردار شهید امیر حسین ندیری داشت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۶
رئیس بنیادساوه گفت: شهید زین الدین به شهید ندیری علاقه عجیبی داشت چون این شهید کار ستادی و هم عملیاتی را خوب می دانست به همین خاطر خبر شهادتش برای شهید زین الدین بسیار سخت بود.
 
به گزارش ایثارواحد"استان مرکزی" کریم رسولی افزود:شهید «امیرحسین ندیری» فرمانده واحد اطلاعات و عملیات لشگر۱۷ علی ابن ابی طالب(ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که در سال ۱۳۳۸ در روستای محمودآباد ساوه، در یک خانواده مذهبی، چشم به جهان گشود. وی در دوران کودکی، موفق به دیدار جمال نورانی حضرت امام (ره) گردید؛‌ او از « یاران در گهواره » بود که امام (ره) نویدشان را داده بود.
وی گفت:دوران تحصیلات ابتدایی، خود را در همان روستا ادامه داد و تحصیلات مقاطع راهنمایی و دبیرستان را در ساوه به پایان برد و در سال ۱۳۵۴ موفق به اخذ دیپلم ریاضی گردید.
رسولی افزود:پس از تحصیلات،‌ مدت دو سال در یکی از شرکت‌ها مشغول به کار شد و پس از آن به خدمت سربازی رفت؛ با شروع جریانات انقلاب، فرمان امام (ره) را لبیک گفت و خدمت سربازی در دستگاه طاغوت ترک نمود، انقلاب اسلامی پیروز شد، اما دشمنان دست از سر مردم ایران برنداشتند.
شیپور جنگ که نواخته شد به خیل مدافعان حریم عشق و ولایت پیوست؛ ابتدا به صورت «بسیجی» در منطقه غرب کشور و بعد از آن در کسوت سپاهیان اسلام در مناطق مختلف جنوب به مبارزه با دشمن متجاوز پرداخت، با لیاقت و کاردانی که از خود نشان داد به مسئولیت‌های مختلفی از جمله «فرماندهی اطلاعات و عملیات لشکر» برگزیده شد، شکوه حماسه او با فتح قله «شهادت» در منطقه «مهران» جاودانی‌ترین خاطرات را به حافظه تاریخ سپرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 259324
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...