نواخته شدن زنگ ایثار و مقاومت در مراسم بازگشایی مدارس شاهد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰
همزمان با سراسر کشور زنگ ایثار و مقاومت با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مسئولین بنیاد و آموزش و پرورش در سراسر مدارس شاهد استان در تمام مقاطع نواخته شد.
 
به گزارش ایثار واحد چهارمحال و بختیاری؛ همزمان با سراسر کشور زنگ ایثار و مقاومت با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مسئولین بنیاد و آموزش و پرورش در سراسر مدارس شاهد استان در تمام مقاطع نواخته شد.
این مراسم با حضور فریدون ظفری سرموری معاون فرهنگی و اجتماعی و رئیس اداره آموزش بنیاد استان، رئیس بنیاد شهرستان شهرکرد و مسئولین ستاد شاهد آموزش و پرورش به صورت در مدرسه دبستان دخترانه شاهد برگزار و زنگ آغاز سال تحصیلی به صدا درآمد.
در این آئین و در کلیه مدارس شاهد پیام حجت الاسلام و المسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران قرائت شد.
فریدون ظفری سرموری معاون فرهنگی و اجتماعی بنیاد استان در این آئین گفت: تقارن بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس حاوی پیامی است که بیانگر تخصص، تعهد، صبر و استقامت در کنار هم است
وی با اشاره به اینکه در دفاع مقدس جنگ را اکثرا جوانان اداره نمودند و بیشترین نقش را جوانان از جمله دانش آموزان آفریدند افزود، این تقارن همچنین نشانه ای از تبعیت از شهدا در مسیر جهاد علمی و استقلال سیاسی، فرهنگی و آموزشی است که نسل جوان باید از دلاورمردیها و شجاعت های ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس الگو بگیرند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 259954
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...