رئوس اقدامات و فعالیت های اداره آموزش کارکنان در سال 1397
رئوس اقدامات و فعالیت های اداره آموزش کارکنان در سال 1397
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۹
 
اداره آموزش کارکنان در سال جاری همانند سال‌‎های گذشته در راستای ارتقای سطح دانش و نگرش و مهارت‌های کارکنان سازمان  و با عنایت به بخشنامه‌های سازمان اداری و استخدامی کشور و با استعلام از حوزه‌های ستادی درخصوص نیازهای آموزشی تخصصی ، اقدام به طراحی و تدوین تقویم آموزشی سال 1397 نموده است.
رديف نحوه ارائه دوره نوع دوره تعداد دوره ها
1 حضوري تخصصي شغلي 48
مديران تا سقف 20ساعت
2 نيمه حضوري
(وب كنفرانس)
تخصصي شغلي 44
جانشين پروري 90
مديران تا سقف 40ساعت
3 غيرحضوري عمومي 7
تخصصي شغلي 110
 
1 - برنامه ریزی دوره‌های آموزشی سال جاری به گونه ای انجام شده که برای هر یک از کارکنان(کارمندان و مدیران) 64 ساعت دوره آموزشی عمومی و برای هر حوزه تخصصی حداقل 30 ساعت دوره آموزشی شغلی- تخصصی پیش بینی شده است به گونه ای که هر یک از همکاران به راحتی بتوانند در ارزشیابی آخر سال 6 امتیاز کامل دوره‌های آموزشی(60ساعت آموزشی) را کسب نمایند.
2 - درخصوص برگزاری دوره‌ها و همچنین تهیه و تدوین محتوای آموزشی نیز اداره آموزش کارکنان با همکاری موسسات آموزشی تائید صلاحیت شده سازمان اداری و استخدامی اقدام به عقد قرارداد و برگزاری دوره‌های عمومی و تخصصی فوق الذکر نموده است و ساخت محتوای دوره‌های آموزشی جهت برگزاری به صورت الکترونیکی و وب کنفرانس شامل نرم افزار موبایل، نرم افزار تحت وب و نرم افزار مستقل، در این اداره صورت پذیرفته است.
3 - درخصوص برگزاری دوره‌های جانشین پروری گزارشی به معاونت محترم توسعه و مدیریت منابع ارسال شد و درپی دستور ایشان مبنی بر ادامه دوره‌های فوق با احتساب صرفه و صلاح سازمان مقرر گشت پس از رایزنی با مدیرکل محترم دفتر ارزیابی عملکرد، ادامه دوره‌ها به صورت وب کنفرانس برگزار گردد.
4 - برنامه ریزی جهت دوره‌های آموزشی ویژه مدیران نیز طبق تقویم آموزشی مصوب سال 97 آغاز شده است که مقرر گشت روسای ادارات و معاونین مدیران کل و مدیران کل استانها تا سقف 20ساعت دوره آموزشی مدیران حرفه‌ای را در واحدهای آموزش و پژوهش استانها بگذرانند و برای مدیران حرفه‌ای ستاد نیز دوره‌های مصوب با همین تعداد ساعت در مرکز آموزش مدیریت دولتی برنامه ریزی شده است.
لازم به ذکر است طبق تقویم آموزشی سال 1397 برای مدیران سازمان علاوه بر20ساعت دوره‌های آموزشی مدیریتی تعالی معنوی و تعالی حرفه‌ای حضوری، 40ساعت دوره آموزشی شغلی-تخصصی به صورت غیرحضوری نیز پیش بینی شده است.
 
5 - این اداره علاوه بر برگزاری دوره های آموزشی،  مسابقات سراسری را نیز برگزار می‌نماید که در سال جاری مسابقه الکترونیکی "کرامت" جهت کارکنان سراسر کشور برگزار شد.
6 - در راستای اجرای بخشنامه شماره 18819/92/200 تاریخ 14/11/1392 درخصوص سنجش اثربخشی برنامه‌های آموزشی دستگاه‌های اجرایی و با عنایت به این مهم که ارزشیابی آموزشی و سنجش اثربخشی برنامه‌های آموزشی آخرین مرحله از چرخه آموزش کارکنان است و نقش کلیدی در کنترل کیفیت چرخه آموزش ایفا می‌نماید، این اداره کل اقدام به انجام اثربخشی دوره‌های آموزشی درسال 1397 در 4سطح(طیق دستورالعمل فوق الذکر) نموده است.
7 - برطبق بخشنامه چارچوب نظام جامع آموزش کارکنان دولت بشماره 1834/200 تاریخ 30/01/1390 هیات وزیران، برنامه های آموزشی سالانه کارمندان و مدیران میبایست در چارچوب اهداف و راهبردهای آموزش کارکنان دولت و نیازسنجی آموزشی بر مبنای تحلیل سازمانی، شغلی و فردی صورت گیرد، بر این اساس این اداره کل اقدام به اجرای نیازسنجی آموزشی بر اساس شایستگی (Competency based training)  نموده است.
8 - با توجه به انجام نیازسنجی و اثربخشی در دوره های سال جاری، این اداره بر آن شد که سیستم ایزو 10015 را که از 4 مرحله اصلی نیازسنجی، برنامه ریزی، اجرا و اثربخشی تشکیل شده است را نیز پیاده سازی کند که هم اکنون درحال استقرار ایزو 10015 در اداره آموزشی می‌باشیم.
9 - در شش ماهه نخست سال جاری تعداد 7118 گواهینامه آموزشی در سامانه ایده ثبت گردیده است.
10 - در شش ماهه نخست سال جاری 6252 گواهینامه جدید برای کارکنان کل کشور صادر شده است.
11 - در شش ماهه نخست سال جاری اعطای ماموریت آموزشی به 261 نفر از ایثارگران شاغل به تحصیل
12 - ارائه تسهیلات هدیه تحصیلی به 40 نفر از دانشجویان کارمند در نیمسال دوم تحصیلی 97 سراسر کشور
13 -  جهت ارتقای شغلی همکاران تعیین میزان آموزش افراد مشمول و ارسال لیست مورد نظر به اداره کارگزینی (لیست ارسالی شامل رتبه پایه 497 نفر – رتبه ارشد 485 نفر – رتبه خبره 556 نفر – رتبه عالی 988 نفر – با توجه به تاریخ آخرین رتبه دریافتی تا تاریخی که ساعت مورد نظر تکمیل شده است از سامانه یکپارچه آموزش گزارش‌گیری و به اداره کارگزینی اعلام می‌گردد.
14 - در راستای تقویت بنیه علمی دانش آموزان شاهد و ایثارگر و درپی انعقاد تفاهم نامه همکاری با موسسات علمی آموزشی قلمچی و علوی، اعطای معرفی نامه موسسات فوق الذکر به فرزندان همکاران محترم جهت
بهره مندی از تخفیفات ویژه از طرف این اداره کل صورت گرفته است.
کد مطلب: 260211
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...