داخلی صفحه گلستان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان:
جامعه ایثارگری بزرگ‌ترین و مهم‌ترین سرمایه اجتماعی نظام هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۴
مدیرکل بنیاد گلستان گفت: جامعه ایثارگری بزرگ‌ترین و مهم‌ترین سرمایه اجتماعی نظام هستند که می‌توان با حفظ سلامت و صیانت از این قشر معظم در مقابل آسیب‌های اجتماعی، شاهد اثرگذاری این عزیزان در جامعه بود.
جامعه ایثارگری بزرگ‌ترین و مهم‌ترین سرمایه اجتماعی نظام هستند
 
به گزارش ایثار و احد گلستان؛ علی‌اصغر فاضلی ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و سوگواری ایام اسارت حضرت زینب (س) در کارگاه آموزشی ویژه دختران شاهد و ایثارگر شاغل در دستگاه‌های اجرای استان گلستان با اشاره به شعار این همایش «افتخار به گذشته امید به آینده» افزود: مددکاران بنیاد از دیرباز در رابطه با آموزش‌وپرورش و ارتقاء سطح علمی شما عزیزان دغدغه‌های زیادی را داشته‌اند تا بتوانید به سطوح بالایی علمی برسید و این افتخار برای ما خدمتگزاران است که در بحث پرورش و رشد معنوی و علمی شما عزیزان فعالیت می‌نماییم.
وی ادامه داد: امروز برای ما افتخار بسیار بزرگی است که شما یادگاران شاهد و ایثارگر به‌عنوان مسئولین در دستگاه‌های اداری وظیفه خدمت‌رسانی به مردم شریف را بر عهده‌دارید و ما بر خود می‌بالیم که نتیجه سرمایه گزاری ها گذشته حالا به ثمر نشسته است.
مدیرکل بنیاد با اشاره به نقش مادران و همسران شهدا در تربیت صحیح فرزندان و یادگاران شهدا عنوان کرد: بخش عمده‌ای از تلاش دررسیدن به اهداف عالی آموزشی را خود شما عزیزان متحمل شدید که جای تقدیر داشته و محصول این تلاش حالا نمایان شده است.
فاضلی با اشاره به آمار 11200 نفر فرزند شهید، جانباز، فرزند جانباز و... که در دستگاه‌های اداری مشغول هستند اذعان داشت: همه فرزندان معظم شهدا و ایثارگران جهت اشتغال باید در آزمون‌های مرتبط به رشته تحصیلی خود جهت استخدام در دستگاه‌های دولتی شرکت نمایند و پس از گزینش مشغول به کار و فعالیت شوند.
این مقام مسئول با اشاره به مسائلی که می‌تواند باعث اخلال در تکریم و عزتمندی ایثارگران شود گفت: جامعه ایثارگری بزرگ‌ترین و مهم‌ترین سرمایه اجتماعی نظام است که می‌توان با حفظ سلامت وصیانت از این قشر معظم در مقابل آسیب‌های اجتماعی شد.
وی بابیان اینکه سرمایه‌های اجتماعی نیازمند حفاظت و صیانت هستند ادامه داد: سرمایه‌های اجتماعی به افرادی اطلاق می‌شود که ویژگی‌های منحصر به خوددارند مانند ایثارگران، نخبگان علمی، فرهنگی و...، که صیانت از آن‌ها سبب رشد و بالندگی جامعه خواهد شد.  ایثار و از خودگذشتگی و فرهنگ ایثارگری خود سرمایه‌ای اجتماعی است و ایثارگران علاوه بر آنکه برای کل جامعه سرمایه محسوب می‌شوند، خود نیز صاحب سرمایه‌ای هستند که جامعه را عالی‌ترین قله‌های پیشرفت رهنمون می‌کند.
فاضلی در پایان سخنان خود اذعان داشت: امروز جامعه ایثارگری درعین‌حالی که بخش‌های مهمی از مدیریت فنی و اجرایی و اجتماعی و فرهنگی کشور را در دست دارند، اما بخشی از این جامعه نیز در معرض آسیب قرار دارند که از مهم‌ترین این عزیزان، فرزندان شاهد هست. ازآنجایی‌که حجم، سرعت شکل‌گیری، تنوع و شکل آسیب‌های اجتماعی هرروز تغییر می‌کند و می‌توان با آموزش و توجیه، ایثارگران را مقابل آسیب‌های اجتماعی صیانت و حفاظت نمود فلذا بر آن شدیم تا با همکاری دفتر محترم امور بانوان در خصوص حفظ صیانت اجتماعی برای فرزندان شاهد شاغل در ادارات آموزش‌های لازم را ارائه نماییم.

در ادامه کلثوم غفاری مدیرکل دفتر بانوان و خانواده استانداری گلستان در این همایش ضمن تقدیر از فعالیت‌های بنیاد و دستگاه‌های اجرایی در هر باشکوه‌تر برگزار شدن این مراسم گفت: نزدیک به 380 نفر از فرزندان دختر شاهد مشغول در دستگاه‌های اجرایی جهت ارتقاء سطح علمی دعوت به‌عمل‌آمده است.
وی ادامه داد: گرامیداشت یاد شهدا وظیفه اصلی ما است، اما پیام شهدا و حفظ آن و عمل به وصایای شهدا و بهر برداری از زندگی و سفارش‌های که کرده‌اند مهم‌تر خواهد بود و باید تلاش کنیم که این مهم در بحبوحه زمان و برنامه‌های این‌چنینی از یاد نرود.
در پایان فندرسکی استاد دانشگاه علی‌آباد کتول و قوجاوند استاد دانشگاه تهران به برگزاری کارگاه با محوریت «افتخار به گذشته امید به آینده» پرداختند.
لازم به ذکر است این همایش به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، استانداری، دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل دارایی استان گلستان برگزارشده است.انتهای پیام/
کد مطلب: 260917