یک‌صد و پنجاه و پنجمین شماره «شاهد یاران» منتشر شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۷
یک‌صد و پنجاه و پنجمین شماره ماهنامه «شاهد یاران» یادمان شهید خالد حیدری نخستین خلبان شهید در جنگ منتشر شد.
یک‌صد و پنجاه و پنجمین شماره «شاهد یاران» منتشر شد
 
به گزارش «ایثار»، یک‌صد و پنجاه و پنجمین شماره ماهنامه «شاهد یاران» ویژه شهریورماه 1397 یادمان شهید خالد حیدری با مطالبی چون «بنویسید آلفارِد، بخوانید خالِد»، «از همان کودکی روحیه ایثارگری داشت»، «مانند اسمش همیشه جاودانه است»، «تمام مهاباد خانواده من هستند»، «شاید «گمنام بودن» قسمتی از قصه‌اش بود»، «احساس مسئولیت عجیبی نسبت به خانواده داشت»، «نتوانستم به‌عنوان دختر یک خلبان یا قهرمان زندگی کنم»، «از نظر من یک قهرمان واقعی بود»، «اصلاً به سختی‌ها اهمیت نمی‌داد»، «به خاطر وقاری که داشت جلب توجه می‌کرد»، «فقط نیروی هوایی بود باعث شد ارتش عراق زمین‌گیر شود»، «یک خلبان شکاری از مرز خون و شهادت گذشته است»، «یک ژرفای فکری داشت که مقدس و متعالی بود»، «گل زن ارتش خلبان است»، «ارتش با رده چهارم و پنجم وارد جنگ شد» و «دیسیپلین خاص خودش را داشت» منتشر شده است.
در دیباچه یادمان شهید «خالد حیدری» آمده است: «شهید خالد حیدری یکی از مردان آسمان است که لقب اولین شهید خلبان را به خود اختصاص داد. او اولین کشتهٔ جور بعثیان نانجیب از مردان آسمان است. مردی که در قوم شریف و شجاع کرد و از اهالی سنت، در خانواده‌ای متعهد به اصول اخلاقی و انسانی چشم به جهان گشود. با تمام محرومیت‌ها در روستای قلقله و شهر مهاباد درس خواند و عشق به پرواز او را راهی دانشکده خلبانی کرد. دوره‌های هواپیماهای تی 37، تی 38 و اف 4 را به‌خوبی در آمریکا گذراند و به وطن بازگشت. در روز اول جنگ، زمانی که عراق پایگاه نوژه همدان را بمباران کرد، 4 فروند هواپیما برای انتقام پرواز کردند. این عملیات که «آلفا رِد» نام داشت دو خلبان رشید را در همان ساعات اولیه از ما گرفت. شهید خالد حیدری و شهید محمد صالحی. آن‌ها که داوطلبانه رفتند و 32 سال برنگشتند... چگونه می‌توان حال خانواده و دوستانش را درک کرد که چطور یک واژه، یک نگاه، یک خبر و حتی یک اشاره امید آن‌ها را به بازگشت خالد بیشتر و زنده‌تر می‌نمود؟ حال پدری را که چشم به راه خالد، چشم از جهان فرو بست. تنها دختری که هرگز پدر را ندید و تا بازگشت این شهید در سال 1391 به وطن، بار انبوهی از کنایه‌ها و طعنه‌ها را به‌تنهایی به دوش کشید. هواپیمایی که سقوط کرد اما هیچ‌کس دقیقاً نمی‌دانست چه بر سر خلبانان آن آمده است؟ شهید شده‌اند یا اسیر عراقیان‌اند...؟!»
شاهد یاران به صاحب‌امتیازی بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیرمسئولی و سردبیری «محبوب شهبازی» و در 100 صفحه منتشر شده است.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 262299
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...