داخلی صفحه قم خبر
 
​مراسم بزرگداشت شهید جاویدالاثر «یوسف سجودی» در قم برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷
مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهید جاویدالاثر دفاع مقدس «یوسف سجودی» با حضور استاندار قم و جمعی از مسئولان استان و پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار شد.
​مراسم بزرگداشت شهید جاویدالاثر «یوسف سجودی» در قم برگزار شد
 
به گزارش ایثار به نقل از رسانه های استان قم مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهید جاویدالاثر دفاع مقدس «یوسف سجودی» با استاندار قم؛ معاونت فرهنگی بنیاد؛ فرمانده تیپ سوم لشکر ۱۷ امام علی بن ابی طالب (ع)، رییس سازمان جهاد کشاورزی و جمعی دیگر از مسئولان استان و پیشکسوتان دفاع مقدس و حدود یکصد نفر از همرزمان و بستگان شهید از شهر بابل و اعضای هیئت خادم الشهدا و سایر هیئات مذهبی قم، در فرهنگسرای جوان برگزار شد.
در این مراسم، آیت الله «سید رحیم توکل» عضو مجلس خبرگان رهبری و «سیدمهدی صادقی» استاندار قم طی سخنانی اهمیت موضوع شهید و شهادت را مورد توجه قرار داده و به بخش هایی از ویژگی‌های شهید سجودی اشاره کردند.
همچنین دو تن از سرداران و فرماندهان سال‌های حماسه و ایثار به نام‌های «علی فردوس» آزاده و جانباز دفاع مقدس از بابل و «باقر نیک سخن» از همرزمان شهید سجودی به بیان خاطراتی از زندگی عارفانه و نحوه شهادت شهید پرداختند.
سال گذشته همزمان با هفته مقاومت و پیروزی، بوستانی در قم به نام شهید سجودی نامگذاری شد .
این مراسم با مرثیه سرایی علی مالکی نژاد همزمان با سالروز شهادت امام سجاد (ع) همراه بود.
شهید یوسف سجودی متولد ۲۷ بهمن ۱۳۳۷ در بابل بود و سال ۵۸ جهت فراگیری دروس حوزوی در مدرسه حقانی قم مشغول تحصیل شد و سپس به عضویت سپاه قم درآمد؛ همزمان با غائله جنگل به بابل رفت و طی سال‌های ۵۹ تا ۶۲ جهت انجام ماموریت در سپاه کربلای مازندران و پاکسازی شهر‌های شمالی از منافقین، به آن منطقه اعزام شد؛ سال ۶۲ مجددا به سپاه قم بازگشت و به عنوان فرمانده تیپ سوم لشکر ۱۷ در عملیات «بدر» نقش آفرینی کرد. شهید یوسف سجودی، در ۲۶ اسفند سال ۶۳ بر اثر اصابت مستقیم گلوله تانک دشمن به خیل شهدای جاویدالاثر پیوست.
زندگینامه شهید یوسف سجودی و خاطرات همرزمان وی در قالب کتابی مصور به همت موسسه حماسه ۱۷ و انتشارات حماسه یاران جمع آوری و تدوین شده است؛ نام شهید بزرگوار «محسن سجودی» نیز در کنار نام برادر شهیدش یوسف سجودی می‌درخشد.
کد مطلب: 262426
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...