داخلی صفحه زنجان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان خبر داد
کسب رتبه دوم تامین مسکن و مناسب سازی توسط بنیاد شهید زنجان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۵
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان از کسب رتبه دوم در تامین مسکن و مناسب سازی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خبر داد.
 
به گزارش واحد ایثار، علی کاظمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: مناسب سازی مسکن جانبازان شامل کمک هزینه احداث رمپ یا سطح شیب دار، کمک هزینه نصب سرویس بهداشتی فرنگی و کمک هزینه خرید پکیج برای جانبازان شیمیایی است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه منزل مسکونی تمامی جانبازان 70 درصد مناسب سازی شده است، تصریح کرد: شناسایی و پرداخت کمک هزینه برای مناسب‌سازی منزل مسکونی والدین شهدا و همچنین سایر جانبازان قطع عضو از دیگر اقدامات و اولویت‌های این اداره است.
وی همچنین از جذب 100 درصدی اعتبارات اختصاص یافته در سال 1396 در این بخش خبر داد و اضافه کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در سال 1397 نیز موفق به جذب 100 درصدی اعتبارات از بخش منابع دولتی شده است.
کاظمی در ادامه به اعطای تسهیلات خرید و احداث مسکن اشاره و اظهار کرد: برای دریافت تسهیلات مسکن هماهنگی و رایزنی‌های مختلفی با بانک‌های عامل انجام گرفته و افراد متقاضی در صورت حصول شرایط لازم به این بانک‌ها معرفی می‌شوند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در ادامه با اشاره به مناسب‌سازی ساختمان اداری بنیاد شهید در ستاد استان و شهرستان‌های زنجان، طارم و ماهنشان، گفت: مناسب‌سازی ساختمان‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ابهر و خدابنده از برنامه‌های پیشرو در این زمینه است.
وی همچنین به عضویت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در ستاد مناسب‌سازی فضاهای شهری ویژه معلولین و جانبازان و همچنین ریاست کمیته حقوقی و نظارت ذیل ستاد مناسب‌سازی اشاره کرد و گفت: جلسه آتی ستاد مناسب‌سازی استان که به ریاست معاون عمرانی استانداری زنجان برگزار خواهد شد، به میزبانی این اداره کل و با حضور سایر دستگاه‌های عضو برگزار می‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان تاکید کرد: اصلاح ورودی ساختمان‌های دستگاه‌های اجرایی برای حرکت ویلچر، نصب نرده و آسانسور در ساختمان‌ها، ایجاد سرویس‌های بهداشتی مناسب و احداث سطح شیب دار در ورودی، از موارد الزامی در راستای مناسب‌سازی ساختمان‌ها به شمار می‌شود.
وی گفت: بر همین اساس طبق ارزیابی صورت گرفته توسط اداره کل تامین مسکن و مناسب‌سازی منتهی به شهریورماه 1397 بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در بخش مناسب‌سازی و تامین مسکن ایثارگران با پیگیری‌های مکرر و تلاش همکاران در این حوزه رتبه دوم را کسب کرده است.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 262465
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...