داخلی صفحه زنجان خبر
 
​مدیرکل بنیاد شهید استان زنجان خبرداد
برگزاری یادواره شهدای غواص در زنجان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۲
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: یادواره غواصان دریادل عملیات کربلای 4 و 5 گردان ولیعصر(عج) در زنجان برگزار می شود.
 
به گزارش واحد ایثار زنجان، علی کاظمی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا;، اظهار داشت: یادواره غواصان دریادل زنجان برای نخستین بار در 26 مهر ماه سالجاری در زنجان برگزار می شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: یادواره غواصان دریادل عملیات کربلای 4 و 5 گردان ولیعصر(عج) در حسینیه اعظم زنجان برگزار و یادگاران و خانواده های معظم شهدای این گردان، از استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، قزوین و زنجان در این یادواره حضور خواهند داشت.
لازم به ذکر است: در طول هشت سال جنگ تحمیلی‌، گردان‌هائی بودند که مابین دیگر لشگرها و گردان‌ها برای خود اسم و رسمی به پا کرده و در بین قرارگاه‌های فرماندهی جبهه به گردان‌های خط شکن‌، معروف و مشهور شده بودند، یکی از آن گردان‌ها که نامش در آن ایام بسیار برسرزبان هابود و رزمندگان دلاورش حماسه های بیشماری را برای جبهه اسلام آفریدند، گردان خط شکن و ضد زره، حضرت ولیعصر (عج) استان زنجان بود.
گردان حضرت ولیعصر (عج) استان زنجان، در انجام دادن هرگونه ماموریت سخت و دشوار و در بعضی مواقع از نظر دیگران ناممکن و قبول خطرناکترین محورهای عملیاتی زبانزد تمامی فرماندهان و سرداران جنگ بود و شهرت و مهارت خاصی در زمینه عبور از موانع مستحکم و در هم شکستن خطوط دفاعی عراقی‌ها و حفظ و نگهداری از خطوط پدافندی خودی و تثبیت آنها داشت.
به همین دلیل همواره در تمام عملیات‌های بزرگ و سرنوشت سازی که علیه جبهه کفر و تاریکی طرح‌ریزی و اجرا می‌شد، گردان حضرت ولیعصر (عج) زنجان به طور حتمی در یکی از محورهای سخت عملیاتی، به عنوان گردانی خط شکن در نظر گرفته می‌شد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 262466
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...