داخلی صفحه یزد خبر
 
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد
ارتقای سلامت جسمی و روحی ایثارگران هدف اصلی بنیاد است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۲
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد گفت : حفظ و افزایش سلامت جسمی و روحی ایثارگران یکی از اهداف اصلی بنیاد در راستای خدمت رسانی به ایثارگران است.
ارتقای سلامت جسمی و روحی ایثارگران هدف اصلی  بنیاد است
 
به گزارش «ایثار یزد» سیروس آقابزرگی معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد چهارشنبه 18مهر، حفظ و افزایش سلامت جسمی و روحی ایثارگران را یکی از اهداف اصلی بنیاد در راستای خدمت رسانی به ایثارگران دانست.
آقابزرگی تصریح کرد: والدین شهدا به علت کهولت سن در شرایطی هستند که به‌تنهایی قادر به انجام امور روزمره خود نیستند و لذا لازم است شخصی پرستاری از این عزیزان را به عهده داشته باشد.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد افزود: کمیسیون پزشکی حق پرستاری والدین شهدا باهدف بررسی وضعیت والدین معظم شهدا از حیث نیاز به مراقبت‌های پرستاری برگزار شد و 111 پرونده موردبررسی قرار گرفت.
وی با اشاره به لزوم مراقبت‌های پزشکی برای ایثارگران سالمند گفت: طرح پایش سلامت و طرح عیادت ازجمله طرح‌هایی است که باهدف ارتقای سطح سلامت و رسیدگی به مسائل درمانی ایثارگران در یزد اجرا می‌شود.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد خاطرنشان کرد: مرکز کمیسیون پزشکی بنیاد برای رسیدگی به تقاضای درخواست‌های تعیین درصد جانبازان، حالت اشتغال و حق پرستاری آمادگی کامل دارد و متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام به بنیاد محل پرونده خود مراجعه کنند.
آقابزرگی در پایان با تشریح برنامه‌های طرح پایش سلامت و طرح عیادت اظهار کرد: در راستای اجرای طرح پایش سلامت پزشکان با مراجعه به منازل ایثارگران آنان را ویزیت می‌کنند و دستورات لازم را برای ادامه درمان صادر می‌کنند و در طرح عیادت پزشک بنیاد با مراجعه به مراکز درمانی روند درمان خانواده‌های شهدا و ایثارگران را پیگیری می‌کند.
کد مطلب: 262469