نشست ستاد کنگره 3 هزار شهید استان ایلام برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۷
نشست ستاد کنگره 3 هزار شهید استان ایلام با حضور استاندار و مدیرکل بنیاد استان برگزار شد.
نشست ستاد کنگره 3 هزار شهید استان ایلام برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، نشست ستاد کنگره 3 هزار شهید استان ایلام با حضور قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام، سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان در استانداری ایلام برگزار شد.
رستمیان در این نشست، اظهار کرد: سه دهه از پایان سال‌های دفاع مقدس و نمایشگاه هشت سال ایثار، فداکاری و شهادت می‌گذرد امّا همچنان خاطرات و حماسه‌های آن دوران که حماسه‌هایی جهادی و شهادت‌طلبی است در اذهان ملّت بزرگ ایران به‌ ویژه استان ایلام ماندگار است.
وی وظیفه و رسالت امروز تمام مسئولان و مردم در برابر خون شهیدان و صبر و استقامت خانواده‌های معظم آن‌ها را مهم توصیف و اظهار کرد: ساختاری که برای این کنگره پیش‌بینی‌شده است شامل شورای سیاست‌گذاری به ریاست نماینده ولی‌فقیه در استان، ستاد اجرایی کنگره به ریاست استاندار و کمیته‌های 20 گانه است که معاونان استاندار، مدیران کل ادارات و فرمانداران شهرستان‌ها به‌ عنوان مسئولان کمیته‌ها و ستادهای شهرستانی در این ساختار حضور دارند.
مدیرکل بنیاد ایلام گفت: این کنگره زمینه مناسبی را برای ارائه خدمات به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران فراهم خواهد کرد تا به امید خدا در بُعد فرهنگی و اجتماعی بتوانیم اقدامات شایسته و قابل قبولی را ارائه کنیم. مأموریت‌های مختلف این کنگره به دستگاه‌های مختلف استان تفویض شده تا ضمن تقسیم‌کار تمامی دستگاه‌ها در هر چه‌بهتر برگزار شدن کنگره سهیم باشند.
وی بیان کرد: تحقیقات علمی و پژوهشی، نوشتن مقالات، انجام نظرسنجی‌ها، نوشتن کتاب‌ها، انجام بازدیدها، برگزاری گردهمایی‌ها، تجلیل‌ها و مراسمات، برگزاری یادواره‌های شهرستانی، اقشاری و اصناف، تبلیغات و فضاسازی در سطح استان و کشور، برپایی نمایشگاه‌ها، انجام نام‌گذاری‌ها، معرفی نقش استان در جنگ، جمع‌آوری آثار شهدا، فعالیت‌های فضای مجازی، انعکاس مطبوعاتی و رسانه‌ای و اجرای صدها برنامه دیگر ازجمله کارهایی است که لازم است در این زمینه انجام شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 262474