داخلی صفحه قم خبر
 
فرمانده حوزه بسیج بنیاد: بسیج بنیاد مجموعه ای فعال، بانشاط و پرتحرک است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵
فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید وامور ایثارگران کشور گفت: امروز می توانیم ادعا کنیم که بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران مجموعه ای فعال، بانشاط و پرتحرک است.
فرمانده حوزه بسیج بنیاد: بسیج بنیاد مجموعه ای فعال، بانشاط و پرتحرک است
 
به گزارش ایثار واحد استان قم، سرهنگ خزایی در همایش منطقه ای بسیجیان که با حضور مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران قم و فرماندهان بسیج چهار استان کشور در استان قم  برگزار شد افزود: با تعاریفی که از بسیج صورت گرفته اگر غیر از این نیز باشد، بودنش نمی تواند مفید فایده باشد ، این نشاط و پویایی ثمره نگاه مثبت  و خوب ریاست عالی بنیادو مدیران بنیاد است که موجب انسجام رده های سازمانی است و در عین حال نیز بسیج ضمن پرداختن به برنامه های خود یک ظرفیت قابل توجه و تاثیر گذار  در کنار بنیاد است.
وی تاکید کرد: در بین تمام مجموعه های مردم نهاد، بسیج مجموعه ای توانمند وبا قابلیت های ویژه است که توانسته از بدو تشکیل از سال ۵۸ تا کنون نقش اثر گذار در تمامی عرصه ها ایفا کند.
وی به اهداف همایش های منطقه ای فرماندهان بسیج بنیاد اشاره کرد وافزود: در راستای حفظ و انسجام سازمانی و برگزاری نشست های بصیرت افزایی  جلسات بسیج برگزار می شود، نمی شود بسیج موضع داشته باشد اما تحلیل درست نداشته باشد،تاریخ ثابت کرده که هر جا شناخت نباشد آسیب های جدی وارد می شود.
سرهنگ خزایی ادامه داد: استفاده از نقطه نظرات افراد از دیگر اهدافی است که در این جلسات پیگیری می شود چارچوب بسیج از بدو تشکیل تا کنون تغییر نیافته اما برای رسیدن به دستاورد باید متناسب با تغییر شرایط و مقتضیات زمان حرکت کرد.
وی اذعان داشت: امروز کشور و نظام اداری ما نیازمند مدیریت جهادی است و این در بیانات رهبری بسیار مورد تاکید است، مدیریت جهادی یعنی تکلیف مداری و دیگران را بر خود مقدم داشتن و آنچه در توان است با خلاقیت، تفکر و تدبیر بی ادعا انجام دادن .
وی بیان داشت: بسیج امروز در خدمت شهید و شهادت و ایثاگران است و این روحیه باید زنده بماند امروز بسیج پویایی خود را مدیون این تفکر است، اگر روحیه ایثار و شهادت نباشد در این رسالت سنگین ، خستگی غلبه می کند.بسیج حوزه ای همه جانبه و همه گرا است، در حوزه نظامی، فرهنگی، علمی، روشنگری و... بسیج ورود یافته و با همان روحیه ایثار پویا و موفق عمل می کند.
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم در این همایش ضمن خیر مقدم به فرماندهان بسیج بنیاد شهید وامور ایثارگران افزود: از اینکه امروز میزبان فرماندهان بسیجی در شهر کریمه اهل بیت (س) شهر علم و جهاد هستیم باعث افتخار است.
 سردار سید جواد هاشمی افزود: بسیج نماد ولایت مداری، ایستادگی، ایثار و شهادت طلبی و موجب اعتلای کلمه الله است.
وی ادامه داد: وجود روحیه بسیجی در کشور در دوران دفاع مقدس موجب ‍پیروزی بر دشمنان شد و امروز این روحیه در هر سنگری اعم از علمی ، فرهنگی و... که ورود می یابد،موجب تقویت انگیزه ها و موفقیت و تحرک است.
کد مطلب: 262499
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...