از خانواده های شهدای مبارزه با مواد مخدر شهرستان جلفا تجلیل شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶
احمدی فرماندار شهرستان جلفا در مراسم تجلیل از شهدای مبارزه با مواد مخدر گفت: مواد مخدر یکی از آسیب‌های اجتماعی و بلای خانمان‌سوزی است که وقتی گریبان گیر فرد یا خانواده‌ای شود باعث نابودی آن‌ها می‌شود.
 
به گزارش ایثار آذربايجان شرقي از جلفا. همایش پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر با حضور فرماندار شهرستان جلفا، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی و اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و جمعی از خانواده‌های شهدا و جانبازان برگزار شد.
صادق احمدی فرماندار شهرستان جلفا در این همایش، اعتیاد را مهم‌ترین مسئله اجتماعی کشور عنوان کرد و گفت: جوانان سرمایه‌های این مرزوبوم هستند اما اعتیاد بلای خانمان‌سوزی است که این سرمایه‌های عظیم انسانی را نشانه گرفته و فرصت‌های تعالی کشور را می‌سوزاند.
وی ریشه‌کنی اعتیاد در جامعه را مستلزم مشارکت احاد مردم و خانواده‌ها و عزم جدی همگانی بیان کرد و گفت: باید مبارزه با اعتیاد در سطح جامعه فراگیر شود.
مهدوی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در این همایش گفت: اغلب معتادان به دلیل عدم اشتغال بار دیگر به اعتیاد برمی‌گردند، اگر بتوانیم اشتغال ایجاد کنیم قطعاً معتادان به سمت اعتیاد برنمی‌گردند.
مهدوی افزود: 25 درصد جمعیت کشور درگیر مشکلات مواد مخدر هستند، به‌عبارت‌دیگر بخش عظیمی از جمعیت درگیر مشکلات و آسیب‌های معتادان هستند و تاکنون در کشور 3 هزار و 600 نفر درراه مبارزه با مواد مخدر شهید شده‌اند.
در این همایش  که سه شنبه 17 مهر 1397 در سالن فرهنگ و ارشاد شهرستان جلفا باهدف اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر، شناساندن مواد مخدر جدید، با استفاده از کلیپ و تحکیم بنیان خانواده‌ها برگزار شد، از فعالان عرصه مبارزه با مواد مخدر و از همسر شهید «مناف مصطفایی»، همسر شهید «محمدحسن حسن‌زاده» و از دو جانباز مبارزه با مواد مخدر سرهنگ جهان‌آرا و محمود قنبر زاده تجلیل به عمل آمد.
همچنین فرماندار شهرستان جلفا و دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان به همراه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان جلفا با حضور در منزل شهید «محمدرضا فیض الهی» (شهید مبارزه با مواد مخدر) از خانواده این شهید بزرگوار تجلیل کردند.
 انتهای پيام/
کلمات کليدی: پیشگیری، همایش، اعتیاد ، بنیاد شهید و امور ایثارگران، جلفا
کد مطلب: 262530
 
 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...