داخلی صفحه لرستان خبر
 
نازاریان گفت:
زبان هنربهترین روش برای ترویج فرهنگ ایثار‌وشهادت است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹
سیدحسین نازاریان:اسطوره های واقعی ما در حقیقت شهدا هستند
 
اسطوره های واقعی ما در حقیقت شهدا هستند
به گزارش" ایثارواحدخرم آباد"سیدحسین نازاریان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان در جلسه معاونان فرهنگی منطقه 2 بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور "لرستان ،اصفهان ،خوزستان،مرکزی ،یزد،چهارمحال وبختیاری"که به میزبانی خرم آباد برگزار شد با بیان اینکه اسطوره های واقعی ما در حقیقت شهدا هستند افزود: در زمینه اسطوره شناسی آن طور که شایسته شهداست عمل نکرده ایم مثلا همین وصایای شهدا گنجینه ای بسیار ارزشمند است که می توانیم بوسیله هنر به آن پرداخته و به مردم معرفی کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان گفت: اکنون در زمانی هستیم که پدران و مادران شهدا در حال پیوستن به فرزندان شهیدشان هستند لذا ثبت و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره آنها بیش از هر زمان دیگری ضروری است.
وی خواستار اختصاص قسمتی از بودجه فرهنگی دستگاه های اداری به بنیاد شهید شد و توضیح داد: مسئله ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از مهمترین بخش های فرهنگی کشور است و هر چه در این کار سرمایه گذاری انجام دهیم باز هم کم است.
نازاریان میزان پرداختن به مسائل فرهنگی در کشور را نامطلوب ارزیابی کرد و گفت: کارهای فرهنگی در لابلای فعالیت های خدماتی کمرنگ شده و این مسئله متوجه سازمانها و مدیران فرهنگی است که البته بخشی از آن به علت کمبود منابع مالی است.
وی اظهار داشت: که البته تحقق این مهم نیازمند ارائه دیدگاه های جدید، بکارگیری سازوکارهای متفاوت و همچنین منابع مالی است.
نازاریان ادامه داد: در این خصوص اگر اداره ترویج فرهنگ ایثار و شهادت زیرمجموعه معاونت فرهنگی قرار گیرد قادر خواهد بود وظایفش را بهتر و با قدرت بیشتر انجام دهد.
انتهای پیام /*
 
 
کد مطلب: 262546