هنر، وسیله ای برای معرفی وصایای شهدا به مردم است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۰
مدیرکل بنیاد لرستان گفت: در زمینه اسطوره شناسی آن طور که شایسته شهدا است عمل نکرده ایم. وصایای شهدا گنجینه ای بسیار ارزشمند است که می توانیم به وسیله هنر به آن پرداخته و به مردم معرفی کنیم.
هنر، وسیله ای برای معرفی وصایای شهدا به مردم است
 
به گزارش «ایثار»، سیدحسین نازاریان در نشست معاونان فرهنگی منطقه 2 بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور که شامل استان های لرستان، اصفهان، خوزستان، مرکزی، یزد و چهارمحال وبختیاری می شود، با بیان اینکه اسطوره های واقعی کشور شهدا هستند، گفت: در زمینه اسطوره شناسی آن طور که شایسته شهدا است عمل نکرده ایم. وصایای شهدا گنجینه ای بسیار ارزشمند است که می توانیم بوسیله هنر به آن پرداخته و به مردم معرفی کنیم.
مدیرکل بنیاد بیان کرد: اکنون در زمانی هستیم که پدران و مادران شهدا در حال پیوستن به فرزندان شهیدشان هستند لذا ثبت و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره آنها بیش از هر زمان دیگری ضروری است.
وی خواستار اختصاص قسمتی از بودجه فرهنگی دستگاه های اداری به بنیاد شد و توضیح داد: مسئله ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از مهمترین بخش های فرهنگی کشور است و هرچه در این کار سرمایه گذاری انجام دهیم باز هم کم است.
نازاریان میزان پرداختن به مسائل فرهنگی در کشور را نامطلوب ارزیابی کرد و گفت: کارهای فرهنگی در لابه لای فعالیت های خدماتی کمرنگ شده و این مسئله متوجه سازمان ها و مدیران فرهنگی است که البته بخشی از آن به علت کمبود منابع مالی است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 262567