داخلی صفحه گیلان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان:
برنامه ویژه برای نخستین شهید پیروزی انقلاب داشته باشیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۸
عبدالله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در دیدار با فرماندار و نماینده شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی، یاد و خاطره همه شهدای اسلام و انقلاب را گرامی داشت و گفت: این عزیزان خون خود را نثار کردند تا امروز در کشور ما آرامش و آسایش باشد.
 
به گزارش ایثار گیلان،پاکاری با تاکید بر اینکه باید ارمغان شهیدان را واگویی کنیم که یادمان نرود شهیدان چه برای ما به ارمغان آوردند خاطرنشان کرد:حاکمیت دین و حاکمیت اسلام در این کشور ارمغان شهیدان است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان،شهدا را نگین انقلاب اسلامی در دنیای بشریت توصیف کرد و افزود: امروز افتخار می کنیم مردم گیلان مجاهدانی را از سال 57 به ویژه در دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کردند.
پاکاری، شهید حجت الاسلام والمسلمین سید یونس حسینی رودباری را مایه افتخار گیلان و شهرستان رودبار دانست و اظهار کرد: این شهید بزرگوار اولین کسی بود که به ندای معمار کبیر انقلاب مبنی بر مبارزه با طاغوت زمان و تشکیل حکومت دینی لبیک گفت و در این راه به شهادت رسید.
وی با بیان اینکه مردم گیلان و کشور تا ابد مدیون شهید سید یونس رودباری ها هستند، عنوان کرد: شهید سید یونس رودباری طلاییه دار نهضت حضرت امام خمینی(ره) است و این کم افتخاری نیست لذا در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب باید برنامه ای مناسب برای نخستین شهید پیروزی انقلاب اسلامی داشته باشیم.
این مقام مسئول همچنین متذکر شد: با همکاری مسئولان شهرستان رودبار در تلاشیم تا سد در حال احداث دیورش به نام شهید سید یونس حسینی رودباری نامگذاری شود.
اسماعیل میرغضنفری، فرماندار رودبار نیز در این دیدار، گفت: فرهنگ غنی شهید و شهادت شناسنامه نظام اسلامی است و تمام دولت ها خود را مدیون ایثارگری های شهدای عزیز می دانند.
وی افزود: براساس راهبرد دولت تدبیر و امید مجالست و موانست با خانواده های معظم شهدا را بر خود فرض می دانیم و رسیدگی به امور خانواده های شهدا، ایثارگران، جانبازان، آزادگان و رزمندگان را با نگاه اعتقادی انجام می دهیم.
این مقام مسئول، با اشاره به نقش و تاثیرگذاری نخستین شهید نهضت امام خمینی(ره) در پیروزی انقلاب اسلامی،خاطرنشان کرد: شهید حجت الاسلام والمسلمین سید یونس حسینی رودبار زمانی که کسی تصور و جرات مقابله با رژیم پهلوی را نداشت، به ندای امام راحل لبیک گفت و با شهامت مثال زدنی خود به مبارزه با رژیم طاغوت پرداخت.
فرماندار رودبار ادامه داد افزود: بنیانگذار انقلاب اسلامی توصیفی زیبا و قابل تامل از شهید یونس رودباری داشتند و فرمودند «من این سید را از فرزندم بیشتر دوست داشتم» و این در حالی است که در مورد کسی چنین بیانی نداشتند و این از شدت اعتماد و علاقه ایشان به شهید پیشتاز نهضت نشان دارد.
وی با اشاره به کارها و اقدامات ارزشمند و پسندیده ای که برای شهید میرزاکوچک خان جنگلی انجام شده است، گفت: شهید سید یونس حسینی رودباری غریب و مظلوم بوده و آنچنان که باید معرفی و تبیین نشده است.
میرغضنفری تصریح کرد: براساس تکلیفی که نسبت به انقلاب و شهدا داریم، نیاز است با برگزاری کنگره ها و یا همایش ها و مراسمات درخور، شهید حجت الاسلام والمسلمین سید یونس حسینی رودباری را معرفی کنیم.
منوچهر جمالی، نماینده رودبار در مجلس شورای اسلامی نیز، اضافه کرد: درخصوص یار صدیق و شجاع امام خمینی(ره) که همانا شهید سید یونس حسینی رودباری است، نباید به برنامه های محدود و گذرا بسنده کرد، بلکه این شهید بزرگ حوزه علمیه و نهضت امام راحل و دیگر شهدای رودبار را باید به خوبی به نسل جوان و جامعه معرفی کرد.
وی یادآور شد: شهدا به عنوان ستارگان درخشان و راهنمایان ما مورد تکریم و تجلیل هستند و برای کارهای تاثیرگذار و بزرگ در حوزه شهدای شاخص رودبار باید برنامه ریزی ها و گام های بلند ملی با محوریت استان برداشته شود.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 262608
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...