داخلی صفحه یزد خبر
 
225 گلزار مطهر شهدا در یزد سامان‌دهی شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد از سامان‌دهی 225 گلزار مطهر شهدا در این استان خبر داد.
225 گلزار مطهر شهدا در یزد سامان‌دهی شد
 
به گزارش «ایثار یزد» معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد پنجشنبه 19 مهر در کارگروه مسکن و گلزار بنیاد بابیان اینکه استان سه هزار و 668 شهید تقدیم آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است گفت: از مجموع 327 گلزار مطهر شهید استان 225 گلزار ساماندهی شده است.
وی بابیان اینکه دهیاری‌ها، شهرداری‌ها و بخشداری‌ها مسئول حفظ و نگهداری گلزار شهدا هستند اظهار کرد: وجود مشکلاتی در حوزه نگهداری از گلزارهای شهدا موجب شده است این اماکن بعد از سامان‌دهی از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران دچار آسیب شوند.
سید محمدعلی صدرالساداتی با تأکید بر اینکه گلزارهای شهدا نیاز به تعمیرات دارند که این امر نیازمند کمک سایر دستگاه‌هاست تصریح کرد: مطابق قانون، دستگاه‌ها باید 20 درصد از اعتبارات فرهنگی خود را به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص دهند.
وی بابیان اینکه گلزار شهدا به‌عنوان میراث معنوی میهن اسلامی مراحل ثبت خود را سپری می‌کند، از مسئولان امر خواست برای انتقال این میراث ارزشمند به آیندگان همتی مضاعف داشته باشند.
صدرالساداتی در پایان اظهار کرد: عملیات سامان‌دهی 25 گلزار در حال انجام است و علاوه بر آن 77 گلزار مطهر شهدا نیاز به سامان‌دهی دارد که در دستور کار بنیاد قرار دارد.
کد مطلب: 262623
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...