داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
برگزاری مراسم ممتازین شاهد و ایثارگر در شهرستان بندرعباس
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۱
برگزاری مراسم ممتازین شاهد و ایثارگر در شهرستان بندرعباس
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان ، روز پنجشنبه مصادف با 19 مهرماه 97 مراسم  آئین تجلیل از ممتازین دانش آموزان شاهد و ایثارگر با حضور پاکدامن مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگر استان هرمزگان ، دکتر میرزایی رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی و استاد حوزه و دانشگاه ، معاونت فرهنگی بنیاد شهید استان در سالن اجتماعات بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بندرعباس برگزار گردید .که در این آئین ، پاکدامن مدیرکل بنیاد شهید استان هرمزگان گفت : امروزه حرکت عظیم علمی در کشور عزیزمان ایران به دست دانش آموزان و نخبگان فرهیخته و با حمایت همه جانبه مسئولان و مدیران علمی و فرهنگی آغاز گردیده و بر همگان به ویژه جامعه ی علمی کشور است تا با همفکری و همیاری گسترده در تقویت و اعتلای آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دفاع از مواضع اصولی و انسانی بیش از پیش کوشا باشند.
وی افزود :اهتمام به دانش اندوزی که هماهنگ با فطرت خداجوی آدمی و قرین با دین باوری و ایمان است و دوبال پیشرفت آدمی را به همراه دارد فرصت را مغتنم شماردیم تا در این مراسم از شما عزیزان ممتازین تقدیر شود . امید است که در تحصیل علم همواره کوشا و موفق باشید .
در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر میرزایی ، رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی استان در جمع والدین و دانش آموزان ممتازین شاهد و ایثارگر شهرستان بندرعباس گفت :  یکی از مسائل در سلسله معارف دینی که به آن می شود پرداخت بحث ویژگی یک انسان قرآنی است . یک انسان کامل،یک انسان مومن،یک انسان تاثیر گذار قرآن را چگونه معرفی می کند . هرکس که در هر زمینه ای می خواهد فعالیت کند اصلی ترین نگاهش باید تاثیر گذار باشد .
وی افزود : خداوند متعال در قرآن انسانهای تاثیر گذار را به انسان هایی می گوید که 16 مولفه داشته باشند که در اینجا به 3 مورد از آن اشاره می کنیم ، خداوند متعال می فرماید هرکس که می خواهد تاثیر گذار باشد باید این سه ویژگی را داشته باشد .ویژگی اول تاثیر گذار بودن و مفید بودن انسان در زندگی مادی و معنوی این است که قرآن در زندگی انسان سهم داشته باشد ، آیه 2 سوره مبارکه انفال نیز به این مورد اشاره شده است .ویژگی دوم تاثیر گذار بودن به انسانی میگویند که به رابطه بین خودش با خداوند متعال اعتقاد داشته باشد . خداوند متعال در ابتدای سوره مبارکه طلاق می فرماید «« وَ مَن یَتَّقِ اللهَ یَجعَل لَه مَخرَجاً »» هرکس تقوا پیشه کند و رابطه ی بین خود و خداوند را حسنه کند خداوند او را در بن بست قرار نمی دهد . سومین ویژگی که قرآن اشاره می کند استقامت است که خداوند در آیه 13 سوره مبارکه احقاف می فرماید «« الَّذِینَ قالُوا رَبُّنَا اللهُ ثُمَّ استَقاموا »» انسان های مومن ، خوب و موفق کسانی اند که می گویند پروردگار ما خداوند است و سپس استقامت می کنند و در یک مسیر حرکت می کنند و منحرف نمی شوند . 
کد مطلب: 262662
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...