داخلی صفحه اردبیل خبر
 
​رونمایی از کتاب «خاطرات خونین » در اردبیل
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۹
با مشارکت بنیاد استان کتاب « خاطرات خونین » زندگی نامه و وصایای شهدای والامقام محله « پیرمادر »اردبیل منتشر و در مراسمی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و مدیرکل بنیاد استان رونمایی شد .
 
به گزارش ایثار واحد اردبیل، محله « پیرمادر » از محلات قدیمی اردبیل است که در دوران مبارزات انقلاب اسلامی علیه طاغوت  و در ذفاع مقدس جوانان و حتی سالمندان آن به پیام امام خود لبیک گفته و حضور پر شور در جبهه های نبرد حق علیه باطل داشتند و در این راستا  30 شهید والامقام را تقدیم آرمان های والای انقلاب اسلامی و حفظ تمامیت ارضی میهن عزیز کرده اند .
کتاب « خاطرات خونین » در برگیرنده زندگی نامه و شرح حال ، وصایا و نحوه مبارزه با رژیم شاهنشاهی و حضور در جبهه ها و شهادت این مدافعان عزت و شرافت ملت بزرگ ایران است که با مشارکت بنیاد شهید و امورایثارگران استان اردبیل به مرحله چاپ و انتشار رسیده و  شامگاه روز پنج شنبه  19 مهر 97 در یادوراه شهدای محله پیرمادر توسط آیت اله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و یاسر شاهی مدیرکل بنیاد استان رونمایی شد .
در این مراسم معنوی معاون فرهنگی ، رئیس اداره بنیاد اردبیل و جمعی از همکاران بنیاد ، خانواده های گرانقدر شهدا ، ایثار گران و  اقشار مختلف مردم حضور داشتند .
کتاب خاطرات خونین شمه ای از حدیث عشق و غیرت ما به خاک فضیلت پرور اردبیل کهن است
بخشی از مقدمه آیت اله عاملی بر کتاب خاطرات خونین: شهادت ارتقا آدمی در سپر تهذیب و اعتلای استعداد های انسانی است از سوی کمال انقطاع از ناسوت و تجارت مربحه با ذات احدیت است و از دیگر سو بذل جان در مسیر حیات اجتماعی دین و تضحیه در سبیل حیات معقول انسانهاست و زیبایی شهادت در همین جامعیت آن است .
... کتاب خاطرات خونین با موضوع شهدا معظم محله پیرمادر بیان شمه ای از حدیث عشق و غیرت ما به خاک فضیلت پرور اردبیل کهن است . به مادران و پدران این خطه به اساتید ، معلمان ، علما و خطبا و هر آن کس که دستی بر آتش تعلیم و تربیت و تهذیب داشته اند مبارک باد که با در برکشیدن این شهیدان رفیع المنزله ، قدرت تربیتی و روحی خود را به نمایش گذاشتند و اینک ماییم  و تراثی عظیم از خون شهیدان ، پیامشان و آرمان هایشان و امام مشان و موجی که در جهان افکنده است ...
انتهای پیام ./
کد مطلب: 262715
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...