داخلی صفحه ایلام خبر
 
مادران شهدا، غرس کنندگان نهال شهید؛ همسران شهدا، بارور کنندگان این نهال‌
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۲
معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: اگرچه عنوان شهید بر تارک تمامی ارزش‌ها می‌درخشد اما دیدن این قله نور نباید ما را از توجه به کسانی این نورانیت از آن‌ها نشأت گرفته و بدون آن‌ها و تأثیرگذاری بی‌بدیلشان امکان به‌وجود‌آمدن چنین نورانیتی وجود نداشت، غافل کند.
مادران شهدا، غرس کنندگان نهال شهید؛ همسران شهدا، بارور کنندگان این نهال‌
 
به گزارش ایثار از«ایلام»، سجاد عزیزی معاون توسعه و منابع انسانی بنیاد شهید وامور ایثارگران استان ایلام در نشست شورای معاونین بنیاد استان اظهار داشت: مجاهدت و جان‌فشانی شهدا، دلاوری‌های رزمندگان و فداکاری مادران و همسران شهدا موجب پیروزی انقلاب اسلامی و سرافرازی و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی‌شده است.
وی بابیان اینکه شهدا خوب زندگی کردن و خوب بودن را یاد داده و خانواده‌های آنان ادامه‌دهنده اصلی راه و خاطره شهید هستند، تصریح کرد: ارزش زنان و مادران وفادار، قهرمان و صبور شهدا کمتر از مقام شهید نبوده و در کنار یادواره شهدا باید از این زنان که موجب درس و عبرتی برای همگان هستند نیز تجلیل شود.
عزیزی تصریح کرد: امروز هم مادران ارزشمند و صبور و همسران فداکار شهدا به پیروی و آموختن درس از این بزرگان همواره با پیروی از مقام معظم رهبری، پرچم‌داران راه حقیقی شهدا و ارزش‌ها و آرمان‌های مقدس آنان هستند.
معاون توسعه گفت: عمل به یادونام شهدا و به زنده نگه‌داشتن ایثار آنان در هر جامعه‌ای اگر به معنای درست آن انجام شود، آن جامعه از خلل از بلایا و کج‌روی‌ها در امان خواهد بود.
سجاد عزیزی با تأکید بااینکه مسئولان باید فرهنگ ایثاروشهادت را در بین نسل جوان گسترش دهند، اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثاروشهادت، جامعه و نسل جوان را از کج‌روی‌ها، بی‌عدالتی‌ها و بی‌تفاوتی‌ها دور کرده و نجات خواهد داد.
معاون توسعه بنیاد ایلام با اشاره به آیات قرآن مبنی بر اینکه چرا به کسانی که درراه خدا کشته‌شده و جان خود را فدا می‌کنند شهید گفته می‌شود، گفت: نخستین مسئله در این موضوع این است که در لحظه مرگ و شهادت این افراد فرشتگان حاضرشده و خداوند تبارک‌وتعالی به سعادت و رستگاری آن‌ها شهادت می‌دهند.
عزیزی در پایان تصریح کرد: سفیرانی در جهت اشاعه فرهنگ ایثاروشهادت انتخاب کنیم که افکار و عقاید شهدا را در جامعه نهادینه کنند و به نسل جوان ما بیاموزند که شهدا چه بودند و چه کردند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 262723