داخلی صفحه بوشهر خبر
 
شهدای خلیج‌فارس هیمنه استکبار جهانی را شکستند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
جانشین دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) گفت: شهدای خلیج‌فارس درنبردی مستقیم با بالگردهای آمریکایی در دریا هیمنه استکبار جهانی را شکستند.
شهدای خلیج‌فارس هیمنه استکبار جهانی را شکستند
 
به گزارش «ایثار بوشهر»، سردار پاسدار حمید اباذری در مراسم سی و یکمین سالروز شهدای خلیج‌فارس در روستای بحیری شهرستان دشتی افزود: امروز سردار شهید نادر مهدوی الگو و اسوه همه مبارزان با استکبار جهانی شده است.
وی افزود: ترس استکبار جهانی از انقلاب اسلامی مرهون خون سردار شهید مهدوی و غلامحسین توسلی‌هاست.
اباذری تأکید کرد: مهم‌ترین سلاح جوانان ما برای دفاع از کشور شهادت و روحیه ایثار و فداکاری است که باعث وحشت و هراس دشمنان شده است.
جانشین دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) بیان کرد: برگزاری این یادواره‌های شهدا باعث انتقال فرهنگ شجاعت و ایثار شهدایی مانند مهدوی به جوانان امروز خواهد شد و شرکت گسترده جوانان در این مراسم نشان از ترویج فرهنگ شهادت و آمادگی آنان برای دفاع از کشور است.
وی افزود: رشادت و ایثار شهید مهدوی و توسلی باعث افتخار و عزت استان بوشهر و معرفی روستای کوچکی بنام بحیری در سطح ملی و بین‌المللی شده است.
اباذری تأکید کرد: استان بوشهر همواره در صف اول مبارزه با استعمار و استکبار بوده و شهید رئیس‌علی دلواری اسطوره مبارزه با استعمار نمونه بارز این رشادت‌هاست.
وی به برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین به‌عنوان بزرگ‌ترین اجتماع دینی اشاره کرد و افزود: امروز راهپیمایی اربعین حسینی باعث اتحاد و همبستگی همه مسلمانان جهان شده است.
جانشین دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) به قدرت کم‌نظیر ایران در برهنه کنونی اشاره کرد و افزود: امروز همه کشورهای حامی آمریکا و استکبار جهانی برای ضربه زدن به اقتصاد و نظام اسلامی متحد شده‌اند اما آن‌ها این بار نیز شکست خواهند خورد.
وی اضافه کرد: اداره آمریکا توسط ترامپ از نشانه‌های فروپاشی آن و نتیجه استقامت ملت ایران است.
اباذری اظهار داشت: آمریکایی‌ها در 2 جنگ در دهه اخیر در خاورمیانه هفت تریلیون دلار هزینه کردند یعنی هزینه 70 سال نفت عراق را خرج کردند که ایران اسلامی که محور مقاومت جهانی است را زمین بزنند اما خودشان زمین‌گیر شدند.
وی به مشکلات اقتصادی اخیر مردم اشاره کرد و افزود: ما مشکلات اقتصادی مردم را درک می‌کنیم و مطمئن هستیم باتدبیر بهتر مسئولان قابل‌حل و برطرف شدن است.
اباذری تأکید کرد: در زمینه اعتبار و ارز هیچ مشکلی نداریم بودجه امسال کشور را با نفت 53 دلاری بسته‌ایم و این در حالی ست که امروز نفت را 75 تا 80 دلار می‌فروشیم و هیچ‌وقت این‌همه ثروت در خزانه کشور انباشته نبوده است و این مشکلات اقتصادی امروز حق مردم نیست.
وی از خانواده‌های سرداران شهید مهدوی و توسلی 2 تن از شهدای خلیج‌فارس از روستای بحیری دشتی به‌عنوان یادگاران مقاومت و شجاعت و ایثار تجلیل قدردانی کرد.
6 مهر سال 1366 شهید مهدوی همراه با سرداران شهید غلامحسین توسلی، بیژن گرد، نصرالله شفیعی، آبسالانی، محمدیا، مجید مبارکی شهدای نبرد مستقیم با آمریکا در خلیج‌فارس، برای انجام گشت زنی، با استفاده از 2 فروند قایق و ناوچه طارق به سمت جزیره فارسی حرکت کردند.
پس از رسیدن به جزیره فارسی صدای انفجار مهیب ناشی از انهدام رادار پایگاه فرماندهی توسط بالگردهای آمریکایی را شنیدند و لحظاتی بعد، سردار شهید مهدوی و هم‌رزمانش یک فروند بالگرد کبرا MS6 متعلق به نیروهای آمریکایی را بالای سرخود دیدند.
شهید مهدوی بلافاصله نیروهای تحت امر خود را برای انجام عملیات مقابله‌به‌مثل فراخواند، هنوز دقایقی از انهدام رادار فرماندهی نگذشته بود که قایق حامل شهید آبسالان و شهید نصرالله شفیعی نیز هدف اصابت موشک آمریکایی‌ها قرار گرفت.
موشک دیگری نیز توسط دشمن به سمت اعضای ناوگروه شلیک شد که به هدف اصابت نکرد و بالگردهای آمریکایی بشدت به‌طرف ناوچه طارق تیراندازی می‌کردند.
سردار شهید مهدوی ویارانش، تصمیم گرفتند بالگردها را بزنند و پس از 15 دقیقه درگیری شدید، با استفاده از یک فروند موشک استینگر، یکی از این بالگردها را ساقط کردند.
پس از اصابت موشک و آتش‌سوزی 2 قایق شهدای خلیج‌فارس، تنها ناوچه طارق که سردار شهید مهدوی بر آن سوار بود، سالم مانده بود و نادر به‌اتفاق بیژن گرد هم به‌طرف بالگردهای آمریکایی در هوا شلیک می‌کردند و هم در پی گرفتن شهدا و زخمی‌ها از آب بودند پس از 20 دقیقه رزم جانانه زنده به چنگال دشمن می‌افتند.
پس از نبرد نابرابر نادر بر عرشه ناو جنگی یو اس اس چندلر آماج شکنجه‌های وحشیانه دشمن قرار می‌گیرد و سینه‌اش با میخ‌های بلند آهنین سوراخ می‌شود و بدین ترتیب مظلومانه به شهادت می‌رسد.
پس از گذشت 6 روز، پیکرهای مطهر شهدا و اسرا از مسقط پایتخت کشور عمان تحویل گرفته و از مرز هوایی وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.
روستای بحیری شهرستان دشتی با یک هزار نفر جمعیت در 85 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 262741
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...