داخلی صفحه بوشهر خبر
 
یادواره شهدای مبارزه با آمریکا در خلیج‌فارس برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۳
یادواره شهدای مبارزه با آمریکای جنایت‌کار در خلیج‌فارس در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برگزار شد.
یادواره شهدای مبارزه با آمریکا در خلیج‌فارس برگزار شد
 
به گزارش «ایثار بوشهر»، فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این یادواره گفت: امروز ما هرچه داریم از ایثار و ازخودگذشتگی‌های شهدا و به‌خصوص شهدای نبرد با استکبار جهانی در خلیج‌فارس است.
سردار رمضان زیرراهی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را وظیفه‌ای همگانی عنوان و اظهار کرد: انفاس قدسی شهدا روح تازه‌ای به همه انسان‌ها می‌دهد و اگر در جامعه‌ای فرهنگ ایثار و شهادت حاکم شود آن جامعه شکست‌ناپذیر می‌شود.
وی تصریح کرد: بعد از موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران در جنگ با عراق در دوران دفاع مقدس، آمریکایی‌ها تصمیم گرفتند تا با جلوگیری از صادرات نفت ایران مانع پیشرفت کشور ما در جنگ شوند لذا به همین خاطر تأسیسات نفتی ما توسط عراق موردحمله قرار گرفت.
فرمانده منطقه دوّم نیروی دریایی سپاه پاسداران افزود: پیش از حمله عراق به تأسیسات نفتی، نیروی دریایی سپاه عملیات‌هایی را در خلیج‌فارس انجام داده بود امّا بعدازاین اقدام عراق، به نیروی دریایی سپاه ابلاغ شد تا عملیات مقابله‌به‌مثل انجام دهد که رزمندگان نیروی دریایی توانستند با انجام عملیات‌های دریایی، صدور نفت از خلیج‌فارس را مختل کنند.
سردار زیرراهی خاطرنشان کرد: دشمنان در این کار شکست خوردند و درواقع این استراتژی جمهوری اسلامی ایران بود که معتقد بود اگر خلیج‌فارس برایش ناامن شود برای دیگران نیز ناامن می‌شود.
در این یادواره که با حضور جمعی از مسئولین برگزار شد از خانواده‌های شهدای مبارزه با آمریکای جنایت‌کار در خلیج‌فارس و مدافع حرم استان بوشهر تقدیر شد.
نبرد نابرابر و مستقیم پاسداران انقلاب اسلامی با آمریکای جنایت‌کار در خلیج‌فارس در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۶۶ در حوالی جزیره فارسی رخ داد که دریادلان نیروی دریایی سپاه پس از مقاومت جانانه در برابر بالگردهای آمریکایی به شهادت رسیدند.
نادر مهدوی، بیژن گُرد، غلامحسین توسلی، نصرالله شفیعی، مجید مبارکی، خداداد آبسالان و مهدی محمدیا دلاورمردانی بودند که در این روز به فیض شهادت نائل آمدند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 262749
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...