داخلی صفحه مرکزی خبر
 
خبرگزاری تسنیم:
کارگروه ویژه ایثار و شهادت در دفتر تسنیم مرکزی راه‌اندازی شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۱
کارگروه ویژه ایثار و شهادت در راستای آماده‌سازی فضای استان مرکزی برای برگزاری کنگره ملی نقش امام(ره) در دفاع مقدس و بزرگداشت ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در دفتر تسنیم مرکزی راه‌اندازی شد.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، برگزاری کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی از نیمه دوم سال 1393 کلید خورد که 8 کمیته تخصصی نقش ویژه امام خمینی(ره) در دفاع مقدس، نظارت و بازرسی، طرح و برنامه و امور مالی، عمران، اقشار و مردمی، فرهنگی، هنری و فضاسازی، روابط عمومی و رسانه و امنیت، حفاظت و نیروهای مسلح به همین منظور تشکیل و همه اقدامات به صورت کارشناسی دنبال شده است. 
این در حالی است که نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک به عنوان رئیس شورای سیاست‌گذاری کنگره، استاندار مرکزی به عنوان رئیس کنگره و فرماندهی سپاه روح‌الله نیز به عنوان دبیرکل کنگره معرفی شده‌‌اند. 
براساس اعلام مسئولان استان، جمع‌آوری، تحلیل و تبیین آثار شهدا، انتقال ارزش‌های والای دفاع مقدس به نسل جوان، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه جهادی و شهادت طلبی و تدوین نقش برجسته امام راحل در فرماندهی دفاع مقدس از اهداف برگزاری کنگره نقش امام راحل در دفاع مقدس و 6 هزار و 200 شهید استان مرکزی است. 
کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6 هزار و 200 شهیدا استان مرکزی در قالب 10 نشست برگزار می شود که نشست ایثارگران در چهارم بهمن ماه، بانوان 18 بهمن ماه، روحانیون و طلاب 11 بهمن ماه، نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس دوم آبان ماه، کارگری در 24 بهمن ماه، ورزشکاران در 26 مهرماه، دانشگاهیان 27 آذرماه، فرهنگیان در 27 دی ماه، سنگرسازان بی‌سنگر در دوم دی ماه و نشست نهایی نیز دوم اسفندماه سال 97 برگزار می‌شود. 
دیدار با خانواده‌های معظم 6 هزار و 200 شهید، ایجاد 110 نماد دفاع مقدس، برگزاری 110 همایش، نصب 110 تابلو تمثال شهدای شاخص در نقاط مختلف استان، معرفی 110 شخصیت، کتاب و مقاله با محوریت دفاع مقدس، تجلیل از 110 رزمنده، برگزاری اجلاسیه اصلی کنگره و هشت اجلاسیه فرعی، تولید اطلس جامع، راه‌اندازی آرشیو دفاع مقدس، تکمیل پارک موزه، اجرای 110 طرح عمرانی و تولید 110 محصول فرهنگی نیز از برنامه‌های است که برای اجرا نیاز به حمایت مسئولان دارد. 
همچنین ستاد تدوین پیشینه رزم نیز با هشت کارگروه عملیات، تبلیغات هنری، تاریخ شفاهی، آمار، نقش استان مرکزی در شکل‌گیری انقلاب اسلامی، فرهنگ نامه شهدا، بانوان و نقش ادارات و صنایع استان در دفاع مقدس نیز برای برگزاری هر چه با شکوهتر این کنگره تشکیل شده که برنامه به صورت ویژه به تمامی کارگروه‌ها ابلاغ شده است. 
به گزارش تسنیم در این راستا و ایجاد فضای رسانه‌ای در استان مرکزی کارگروه ویژه ایثار و شهادت در حوزه رسانه به محوریت خبرگزاری تسنیم استان مرکزی و مشارکت برخی نشریات، سایت‌های خبری و فعالان فضای مجازی استان مرکزی فعالیت خود را با رویکرد معرفی شهدا و ایثارگران استان، اطلاع‌رسانی از اقدامات کنگره و همچنین ایجاد بستر مطالبه‌گری از دستگاه‌های متولی برای حمایت از اجرای هر چه بهتر این کنگره تشکیل شد.
براین اساس انتشار خاطرات و ناگفته‌های هشت سال دفاع مقدس رزمندگان و شهدای استان مرکزی، آخرین اقدامات و فعالیت‌های ستاد کنگره در استان مرکزی و همچنین انتشار کیفی و مناسب گزارشات برنامه‌های این ستاد از جمله اهداف تدوینی برای این کارگروه است.
انتهای پیام/ح
کد مطلب: 262770