داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
فرماندار کرمانشاه:
مراسم بزرگداشت سالگرد چهارمین شهید محراب در کرمانشاه برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۲
فرماندار کرمانشاه گفت: مراسم بزرگداشت سالگرد چهارمین شهید محراب در دانشکده علوم قرآنی برگزار می‌شود.
مراسم بزرگداشت سالگرد چهارمین شهید محراب در کرمانشاه برگزار می‌شود
 
به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، عطاالله اشرفی اصفهانی در سال ۱۲۸۱ هجری شمسی در شهرستان خمینی‌شهر استان اصفهان در خانواده‌ای روحانی متولد شد. تحصیلات ابتدایی مقدماتی را در خمینی‌شهر گذراند و در ۱۲ سالگی جهت ادامه تحصیل راهی اصفهان شد و طی حدود ده سال از کلاس درس چهره‌هایی چون آیت‌الله سیدمهدی درچه‌ای، آیت‌الله سیدمحمد نجف‌آبادی، مرحوم فشارکی و مرحوم مدرس استفاده کرد.
در اوایل پیروزی انقلاب، علمای کرمانشاه با نوشتن طوماری، از امام خمینی (ره)، خواستند که آیت‌اللّه اشرفی را به امامت جمعه آن شهر تعیین کنند. امام خمینی (ره) نیز در 14 مهر 1358، طی حکمی آیت‌الله عطاء‌الله اشرفی‌اصفهانی را به سمت امام جمعه کرمانشاه منصوب کردند.
آیت‌الله اشرفی اصفهانی، امام جمعه وقت کرمانشاه ساعت 12:15 دقیقه ظهر 23 مهرماه سال 61 پس از 80  سال زندگی پرفراز و نشیب که بخش عمده‌ای از آن به تحصیل و تدریس در حوزه و مبارزات انقلابی گذشت، در حالی که مهیای اقامه نماز بود توسط فردی بنام محمدحسین خداکرمی با نارنجک مورد حمله قرار گرفت و به شهادت رسید.
براساس این گزارش، هرساله به رسم ادب در شب شهادت این شهید والامقام، چهارمین شهید محراب مراسمی یادبود در مساجد شهر و همچنین در بیت این شهید والامقام برگزار می‌شود.
فرماندار کرمانشاه درگفت‌وگو با خبرنگار فارس حفظ ارزش‌های انقلاب و نظام را در زنده نگهداشتن یاد شهدا دانست و اظهار داشت: گرامیداشت یاد شهدا و علما ارزش‌ها را در جامعه پایدار می‌کند.
فضل‌الله رنجبر افزود: امسال برای سی و ششمین سالگرد شهادت شهید اشرفی‌اصفهانی برنامه‌های متنوع و مختلفی تدارک دیده شده است.
وی اضافه کرد: روز دوشنبه، 23 مهرماه در سالروز شهادت شهید محراب مراسمی از ساعت 10 تا 12 در دانشکده علوم قرآنی برگزار می‌شود.
این مسؤول ضمن دعوت دعوت از شهروندان و روحانیان برای شرکت در این مراسم در راستای تجلیل مقام والای این شهید والامقام، افزود:  قطعا گرامیداشت یاد و خاطره شهیدانی چون شهدای محراب توطئه‌های دشمنان را برای به انحراف کشیدن جوانان خنثی می‌کند.
انتهای پیام/پ
 
کد مطلب: 262829
 


 
 
بسط اجتماعی گفتمان ایثار؛ رویکردی جدید در مأموریت‌های فرهنگی
 

*سید مستجاد حسینی، مدیرکل امور ورزشی و اردویی ...