داخلی صفحه کردستان خبر
 
جلاسیه نهایی کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان دربیجاربرگزارشد
ما امروز هر چه داریم از خون مطهر شهیدان است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۰
ما امروز هر چه داریم از خون مطهر شهیدان است
 
جلاسیه نهایی کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان با حضور مسئولان کشوری و استانی در بیجار برگزار شد.
 
 امام‌جمعه بیجار گفت: شهرستان بیجار مهد دین‌داری، دین‌مداری و پاسداری از ارزش‌های اسلامی است و این شهرستان شهدای زیادی را نیز تقدیم انقلاب کرده است.
 
به گزارش ایثارازکردستان حجت الاسلام مرادی بعد از ظهر امروز در  اجلاسیه پایانی کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان که در سالن ۹ دی سپاه و با حضور سردار فضلی برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت:بیجار گروس در تمام دوران شهدای زیادی را  تقدیم انقلاب اسلامی کرده و شهدا از دانش اموزان، دانشجویان و معلمان جان خود را در راه پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی فدا کردند.
وی به ۱۳ شهید دانش آموز این شهرستان اشاره کرد و افزود: قهرمان فیلم شیار ۱۴۳ یکی از همین ۱۳ شهید دیار گروس بوده است.
امام جمعه بیجار اضافه کرد: مردم بیجار از دلدادگان اسلام هستند و زمانی که سلطه میخواست غیر انقلاب را وارد این شهرستان کند رزمندگان این دیار جانانه در مقابل معاندان ایستادگی کردند و پاسدار ارزش های انقلاب اسلامی شدند.
وی تاکید کرد: از افتخارات این منطقه وجود سرداران بزرگی همچون سردار حسینی مطلق و سردار رجبی است که همواره توانسته اند از آرمان های انقلاب اسلامی دفاع کنند.
حجت الاسلام مرادی در بخش دیگری از سخنان خود به اهم اقدامات اجرا شده در راستای برگزاری این اجلاسیه اشاره کرد و بیان داشت: برگزاری یادواره شهدا توسط اقشار مختلف بسیج با حضور سخنرانان کشوری ، استانی و شهرستانی ، برگزاری مراسم شب شعر در مسجد امام رضا(ع) با همکاری بسیج هنرمندان ، اداره ارشاد و حوزه هنری، برگزاری مراسم خاطره گویی توسط همرزمان شهید محمد باقر رحمانی به عنوان اولین فرمانده سپاه بیجار و پخش رایگان فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» برای اقشار مختلف بسیج از دیگر برنامه های کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان در شهرستان بیجار بوده است.
وی تاکید کرد: در راستای اجلاسیه نهایی کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان در بیجار برنامه های دیگری نیز  اجرا شده است که شامل اعزام اکیپ پزشکی، بهداشتی درمانی رایگان به روستاهای کم برخوردار، کمک به خانواده های نیازمند، اعطای جهیزیه به بیش از ۳۵ عروس و داماد نیازمند و توزیع بسته های حمایتی شامل پوشاک و لوازم التحریر در بین دانش آموزان نیازمند است.
وی ادامه داد: شهدای شهرستان بیجار با رشادت‌های بی‌بدیل خود نقش ارزنده‌ای در تثبیت امنیت پایدار استان کردستان داشته‌اند.
حجت الاسلام مرادی با بیان اینکه خون شهدا موجب بیمه‌شدن انقلاب اسلامی ایران شده است، گفت: ما امروز هر چه داریم از خون مطهر شهیدان است.
درپایان این مراسم ضمن دیداربا دوخانواده شهیدرونمایی ازسردیس سردارشهیدمحمد باقررحمانی  اولین فرمانده سپاه بیجاررونمایی بعمل آمد
 
کد مطلب: 263203
 
 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...