داخلی صفحه گلستان خبر
 
ترویج فرهنگ عاشورا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
مدیر کل بنیاد گلستان بیان کرد: ترویج فرهنگ عاشورا همان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و باید تلاش کنیم تا به هر طریقی در راستای ترویج این فرهنگ غنی در جامعه گام برداریم.
ترویج فرهنگ عاشورا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
 
به گزارش ایثار واحد گلستان؛ علی‌اصغر فاضلی در این جلسه با عرض تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان و یادآوری ماه صفر و اهمیت امربه‌معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: حضور در اربعین امام حسین (ع) حامل پیام‌های مهمی است که ازجمله این پیام‌ها ایستادگی مسلمانان در برابر ارزش‌های دینی و اسلامی خود است و اینکه مسلمان واقعی در مقابل هجوم خرافات و بدعت‌ها همانند امام حسین (ع) باید از تمام هستی خود بگذرند و این اقدام در کربلا عملی ماندگار شد و امروز شاهدیم بعد از گذشت بیش از هزار سال قیام تاریخی امام حسین (ع) پیام عاشورا روزبه‌روز تازه‌تر و ملموس‌تر می‌شود.
وی در مسئله اربعین ادامه داد: مطمئن باشید عشق و علاقه مردم عزیزمان به حضرت سیدالشهدا (ع) ویارانش همه نیازهای زائرین اربعین را مرتفع خواهد کرد.
فاضلی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ عاشورا همان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و باید تلاش کنیم تا به هر طریقی در راستای ترویج این فرهنگ غنی در جامعه گام برداریم افزود: همه‌ی ما وظیفه‌داریم فرهنگ ایثار و شهادت را با الگوبرداری از فرهنگ غنی عاشورا به نسل آینده انتقال دهیم و این مهم در بین جوانان ترویج و بافرهنگ ایثار و شهادت بیشتر آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: ایثار و شهادت یک فرهنگ متعالی در زمره عالی‌ترین مفاهیم الهی و نتیجه والاترین ارزش‌هایی است که یک انسان متعهد می‌تواند به این مقام برسد.
مدیرکل بنیاد ادامه داد: بنابراین نباید فراموش کرد که فرهنگ ایثار و شهادت آثار و برکات عظیمی دارد که به شکل مستقیم و غیرمستقیم جامعه را در برمی‌گیرد.
وی اظهار داشت: برای حفظ و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل آینده و بهره‌مندی آنان از این فرهنگ باید برنامه‌ریزی صحیح و منسجمی در این راستا صورت پذیرد.
فاضلی در پایان گفت: فرهنگ ایثار و شهادت از برترین ارزش‌های معنوی فرهنگ اسلامی است که در تثبیت استقلال کشور و هویت دینی و ملی نقش بسزایی دارد.
انتهای پیام/


 
کد مطلب: 263516
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...