پیام رییس بنیاد شهیدبه ششمین کنگره بین‌المللی شعر بانوان عاشورایی
پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به ششمین کنگره بین‌المللی شعر بانوان عاشورایی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۰
پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به ششمین کنگره بین‌المللی شعر بانوان عاشورایی
 
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پیامی به ششمین کنگره بین‌المللی شعر بانوان عاشورایی تأکید کرد: این کنگره تلاشی ارزنده به جهت روشنگری چهره تابناک بانوان عاشورایی است که مجاهدت و ایثار آنان کمتر از شهدای کربلا نبوده است.
 
پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به ششمین کنگره بین‌المللی شعر بانوان عاشورایی
 
 
به گزارش «ایثار»، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحيم
ما رأيتُ الاّ جميلاً.
به راستی آن کدام زیبایی است که در میان نبرد و کارزار حق و باطل و بر فراز قتلگاه در دیدگان بانویی بزرگوار از سلاله رسول خدا صلی الله عليه و آله و سلم تجلی می‌یابد و زبان حیدری زینب سلام الله عليها را چون تیغی بران بر فرق یزید و یزیدیان فرود می‌آورد.
دشت کربلا همانگونه که عرصه رشادت و فداکاری امام حسين عليه السلام و ابوالفضل العباس عليه السلام و علی‌اکبر و قاسم و حر و عون و دیگر مردان فداکار است تجلی‌گاه ایثار و استقامت حضرت زینب سلام الله علیها و ام وهب و دیگر شیر زنانی است که درس آموخته مکتب خون و قیام و فرهنگ عاشورایند. فرهنگ عاشورایی تشیع فرهنگ ایثار و اخلاص و شهادت هنر مردان خداست همانگونه که پیام‌رسانی واقعه عاشورا، هنر زنان عاشورایی و ویران کننده تبلیغات یزیدیان است که بایستی با زبان هنر، نسل به نسل و به مردم روزگاران منتقل گردد.
برگزاری ششمین کنگره بین‌المللی شعر بانوان عاشورایی در جوار مضجع شريف ثامن الحجج حضرت علی ابن موسی الرضا عليه آلاف التحیه و الثناء و در آستانه اربعین سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و یاران با وفایش، گامی است در این راستا و تلاشی است ارزنده به جهت روشنگری چهره تابناک بانوان عاشورایی که مجاهدت و ایثار آنان کمتر از شهدای کربلا نیست.
همت دست‌اندرکاران این رخداد ارزشمند فرهنگی برای انجام این مهم ستودنی است و حضور شاعران ارزشی در این کنگره که موجب غنای آن است در خور تجلیل.
امید آنکه در نیل به اهداف کنگره که همانا ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تقدیر از فعالان عرصه شعر در حوزه فرهنگ عاشورا و بزرگداشت بانوان حماسه ساز عاشورا بیش از پیش موفق باشید و این کنگره تأثیرگذار در فضای فرهنگی و ادبی کشور بوده باشد.
اجرکم عند الله
سید محمد علی شهیدی محلاتی

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
کد مطلب: 263590
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...