داخلی صفحه لرستان خبر
 
شهید مصطفی دهقان:
جنگ مسئله عادی نیست،ادامه‌دهنده راه شهدا باشید
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۵
در گلچینی از وصیت‌نامه مصطفی دهقان آمده است: «پیام من برای مردم این است که مردم جنگ را یک مسئله عادی ندانند جنگ کنید تا سقوط تمامی ابرقدرت‌ها. ادامه‌دهنده راه شهیدان باشید و یاد آن‌ها را گرامی بدارید تا خون آن‌ها پایمال نشود. رهرو راه امام حسین(ع) باشید»
جنگ مسئله عادی نیست،ادامه‌دهنده راه شهدا باشید
 
به گزارش «ایثار واحد لرستان» به نقل از خبرگزاری  ایکنا شهید مصطفی دهقان در هشتم فروردین‌ماه سال ۳۵ در روستای گرجی از توابع شهرستان ازنا از پدری به‌نام رحیم و مادری به‌نام فاطمه متولد شد و تحصیلات خود را تا دوم متوسطه ادامه داد و به شغل کشاورزی روی آورد و در ۲۵ آذرماه سال ۵۹ در سوسنگرد بر اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید و پیکر مطهرش در گلزار شهدای ازنا به خاک سپرده شد.
در گلچینی از وصیت‌نامه شهید مصطفی دهقان می‌خوانیم: «پیام من برای مردم این است که مردم جنگ را یک مسئله عادی ندانند جنگ کنید تا سقوط تمامی ابرقدرت‌ها.ادامه‌دهنده راه شهیدان باشید و یاد آن‌ها را گرامی بدارید تا خون آن‌ها پایمال نشود.رهرو راه امام حسین(ع) باشید».
متن کامل وصیت‌نامه شهید مصطفی دهقان
در وصیت‌نامه کوتاهی از شهید مصطفی دهقان آمده است: «با سلام و درود بر شهیدان همیشه زنده و سلام و درود بر امام و امت قهرمان‌پرور و شهیدپرور.مادرجان! مرا حلال کن شیرت را هم حلال کن.اگر بدی به تو کردم مرا ببخشید چون آن‌موقع من ناآگاه بودم و چیزی نمی‎دانستم.امیدوارم برای من گریه نکنی و جامه سیاه بر تن نپوش چون من دوستندارم.و از اقوامم می‎خواهم مرا حلال کنند و مرا ببخشند.
و پیام من برای مردم این است که مردم جنگ را یک مسئله عادی ندانند و جنگ کنید تا سقوط تمامی ابرقدرت‌ها و ادامه‌دهنده راه شهیدان باشید و یاد آن‌ها را گرامی بدارید تا خون آن‌ها پایمال نشود و رهرو راه امام حسین(ع) باشید.از تمام اقوام و قوم و خویشانم می‎خواهم مرا حلال کنید و مرا ببخشند چون شاید من را دیگر شاهد نباشند».
در هر شرایطی صبور باشید
شهید حمیدرضا رحمان‌پور در یکم دی‎ماه سال ۴۸ در شهرستان بروجرد به‌دنیا آمد پدرش محمدجواد و مادرش ربابه نام داشت تحصیلاتش را تا پایه دوم متوسطه ادامه داد و در ۲۸ خردادماه سال ۶۷ در منطقه بانه براثر اصابت ترکش به شهادت رسید و پیکر مطهرش در گلزار شهدای بروجرد به خاک سپرده شد.
در گلیچی از وصیت‌نامه شهید حمیدرضا رحمان‌پور می‎خوانیم: «باید بدانیم که فعلاً این عمل خیر، یک وظیفه شرعی و الهی است و اگر در انجام این فریضه الهی کوتاهی نماییم وظیفه خود را انجام نداده‌ایم و باید متحمل عذاب سختی در آخرت شویم.به خانواده‌ام و دیگر خانواده‌ها توصیه می‎کنم که صبور باشند».
متن کامل وصیت‌نامه شهید حمیدرضا رحمان‌پور
در وصیت‌نامه شهید حمیدرضا رحمان‌پور آمده است: «سلام به بارگاه مقدس حضرت حسین بن علی(ع) و سلام به خاک‌های داغ بیابان کربلا که آغشته به خون ۷۲ تن از یاران اوست و سلام به حسینی که چندین سال جوانان و مردم این مرز و بوم به‌خاطر آزادسازی بارگاه او و دفاع از مملکت دست از هر کاری کشیده‌اند و منتظر کمک نهایی خداوند در این امر الهی می‎باشند.
و سلام خدمت خانواده گرامیم که چند سال زحمات و گرفتاری‎های فراوانی را در پای من کشیده‌اند تا این‌که مرا تا این‌جا رسانیدند.ولی افسوس که من به حقیقت نتوانستم جبران این زحمات را بکنم ولی چه کنم که نادان بودم.امیدوارم مرا حلال کنید و از جانب من از تمام فامیل حلالیت طلب کنید.
آری، بالاخره بنا بر ضرورت و احتیاج دوباره به جبهه آمدیم و منتظر قسمت هستیم.باید بدانیم که فعلاً این عمل خیر، یک وظیفه شرعی و الهی است و اگر در انجام این فریضه الهی کوتاهی نماییم وظیفه خود را انجام نداده‌ایم و باید متحمل عذاب سختی در آخرت شویم.زیرا که خداوندپس از فنا و از بین بردن موجودات، در روز رستاخیز دوباره آن‌ها را باز می‎گرداند و زنده می‎کند، اما این‌بار زندگی در عالم دنیا و جهان ماده نیست بلکه زندگی در آخرت و عالم جاودان است.آن‌جاست که روسفیدان و آنان که آزمایش عالم دنیا را به‌خوبی پاسخ دادند و از امتحان سرافراز بیرون آمدند جلوه می‎کنند و در برابر خلایق قدرت‌نمایی می‌نمایند و خداوند بهترین و شیرین‌ترین و جاودانه‌ترین پاداش را به آن‌ها ارزانی می‎بخشد و آن‌جاست که بدکاران و فاسقان و کافران و منافقان و ستمگران با روی سیاه، رسوا و مفتضح می‎شوند.
در آخر به خانواده‌ام و دیگر خانواده‌ها توصیه می‎کنم که صبور باشند و انسان صبور کسی است که هر حادثه‌ای که به او می‎رسد شکیبایی خویش را حفظ می‎کند و می‎گوید: «انا لله و انا الیه راجعون».ان‌شاءالله که صبورید».
انتهای پیام//
کد مطلب: 264020