در یادواره شهدای شهرستان هامون گفته شد:
مجالس شهدا، نیاز ما به شهداست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۶
یادواره شهدای شهرستان هامون با حضور فرماندهان و مسئولان شهرستانی برگزار شد
مجالس شهدا، نیاز ما به شهداست
 
به نقل از خبرگزاری نوید شاهد سیستان و بلوچستان، یادواره شهدای شهرستان هامون روز یکشنبه بیست و نهم مهرماه 97 در این شهرستان برگزار شد.
 
سردار امان اله گشتاسبی در یادواره شهدای شهرستان هامون که با حضور مسئولان بنیاد  شهید و امور ایثارگران و دیگر مسئولان شهرستانی برگزار شد، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: حضور در مجلس شهدا نیاز به دعوت ندارد کشش این مجالس و یاد شهدا که در جای جای کشور برگزار می شود قوت قلبی برای آحاد مردم و مسئولین است.
وی با تاکید بر اینکه نشاط، انگیزه، خیزش، حرکت، تلاش و جدیتی را که  در مردم می بینیم بواسطه همین مجالس است افزود: فراموش نمی کنیم عزیزانی رفتند تا ما با اقتدار و عزت زندگی کنیم.
وی بیان داشت: ما امروز با گذشت چهل سال از انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی علی رغم وجود تمام سختیها، مشکلات، تحریم ها و  نوسانات با ایثارگری، مجاهدت، رشادت و تلاش همگام با انقلاب از تمام گردنه ها عبور کردیم در حالیکه دشمن در همه صحنه ها در تلاش بوده است تا انقلاب اسلامی را از مسیرش منحرف کند.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ادامه داد: اگر شما مروری به تاریخ داشته باشید خواهید دید که هیچ روز، ماه و سال و زمانی را سراغ نداریم که استکبار برای انحراف دادن و ایجاد زحمت و مشکلات بر مردم دریغ کرده باشد از آغازین روز حرکت این انقلاب الهی به رهبری امام خمینی(ره) توطئه، عناد، سرسختی و کینه توزی دشمن برای مردم در صحنه ها آشکار بوده است.
سردار گشتاسبی با اشاره به خیانت ریاست جمهوری در اول انقلاب و نفوذی ها و معاندین و منافقین و ناکثین و همه انهایی که آمدند تا از برکت انقلاب سهم خود را بگیرند وتلاش کردند این انقلاب را از مسیر خود منحرف کنند و به خواسته های خود برسند اذعان داشت: امام عزیز و معمار بزرگ انقلاب با دست خالی در مقابل دنیای مادیات و جهانخواران ایستاد و انقلاب را به همراهی مردم در همه صحنه ها به پیش برد و استکبار جهانی را در دنیا رسوا کرد.
وی مقاومت مردم در 8 سال دفاع مقدس را بالاترین شاخص انقلاب دانست و اضافه کرد: انقلاب امام خمینی(ره) معادلات دنیا را بهم زد و برای اولین بار در دنیا ثابت کرد با توکل به خدای متعال و ارزشهای الهی و دینی می شود در دنیا سرافراز شد.
وی با اشاره به اینکه استقلال و آزادی ملت ایران به برکت وجود انقلاب امام راحل و شهداست تاکید کرد: استقلالی که امروز ما در دنیا داریم هیچ کشوری ندارد همچنین وجود امنیت با ثباتی که امروز در کشور حاکم است به برکت انقلاب اسلامی و شهدای میهن بوجود آمده.
وی ادامه داد: در حوزه جنوب شرق کشور بعد از دوران دفاع مقدس ما هیچ روزی را سراغ نداریم که دشمن به فکر نفوذ برای ایجاد تفرقه و مشکل در جنوب شرق نباشد؛ امنیتی که ما امروز در دنیا داریم الگویی شده است برای تمام کشورها و این از برکات انقلاب اسلامیست.
وی  خطاب به مردم شیعه و سنی و مسئولین استان تاکید کرد:  دشمن امروز به دنبال غفلت ماست تا از روزنه ای بتواند به انقلاب ضربه بزند و باید بدانیم ملتی که با اراده حق تعالی وانگیزه الهی پیش می رود حتما سرافراز خواهد شد همانگونه که تا کنون اینگونه بوده‌است.
سردار گشتاسبی با اشاره به اینکه  مجالسی که برای شهدا می گیریم بواسطه نیاز ما به شهداست افزود: بیش از200 هزار شهید و 500 هزار جانباز و رزمنده رفتند و از این مرز و بوم دفاع کردند؛ که نمی توان از آنها گذشت و ما در محضر امام و شهدا چه داریم اگر غفلت کنیم .
وی با اشاره به جنگ روانی دشمن در آستانه چهل سالگی انقلاب ادامه داد: امروز وظیفه ما تلاش برای خدمت رسانی به مردم است زیرا دشمن به دنبال القا یاس و نابودی در کشور است.
وی در پایان اظهار داشت: ما شک نداریم به برکت  وجود رهبری معظم انقلاب و پشتوانه قاطع مردم در همه صحنه ها پیروز خواهیم بود.

 
کد مطلب: 264108