داخلی صفحه یزد خبر
 
مدیرکل بنیاد یزد: حل معضل اشتغال ایثارگران نیازمند تلاشی مضاعف است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۲
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: حل معضل اشتغال ایثارگران نیازمند تلاشی مضاعف است.
مدیرکل بنیاد یزد: حل معضل اشتغال ایثارگران نیازمند تلاشی مضاعف است
 
به گزارش «ایثار یزد» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد سه‌شنبه 1 آبان در نشست کارگروه اشتغال بنیاد گفت: حل معضل اشتغال ایثارگران نیازمند تلاشی مضاعف است.
احمد ابراهیمی با تأکید بر اینکه بی‌کاری بسیاری از مشکلات را در پی خواهد داشت، افزود: حل این معضل مستلزم آن است که همه ما تلاش کنیم تا با هدایت صحیح ایثارگران در جهت اشتغال پایدار آنان گام برداریم.
وی وجود اشتغال کاذب که موقت و زودگذر است را از دیگر معضلات این بخش عنوان کرد و تصریح کرد: برخی از افراد جویای کار به دلیل نداشتن آگاهی لازم و همچنین صبر و تحمل کم، سعی می‌کنند در کوتاه‌ترین زمان شغلی را برای خود مهیا کنند تا به درآمدی برسند و این کار مشکل جدیدی را ایجاد می‌کند که آینده شغلی و زندگی افراد را به خطر می‌اندازد.
دبیر استانی شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خطر نشان کرد: حفظشان و منزلت ایثارگران نکته مهمی است که باید در اشتغال آنان موردتوجه قرار گیرد.
ابراهیمی ارائه مشاوره‌های تحصیلی و شغلی مناسب به جوانان جویای کار را لازم و ضروری دانست و اضافه کرد: اگر ما بتوانیم در دوران تحصیل فرزندان شاهد و ایثارگر مشاوره‌های صحیحی با توجه به توانمندی‌های آنان ارائه کنیم در آینده کمتر با سرگردانی و بلاتکلیفی این قشر مواجه خواهیم شد.
کد مطلب: 264114