داخلی صفحه کردستان خبر
 
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان
یادواره شهدای دانش‌آموز استان کردستان برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۸
یادواره شهدای دانش‌آموز استان کردستان برگزار می‌شود
 
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:
یادواره شهدای دانش‌آموز استان کردستان برگزار می‌شود
مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: یادواره شهدای دانش‌آموز استان همزمان با سراسر کشور در این استان نیز برگزار می‌شود.
 
به گزارش ایثار به نقل از خبرگزاری فارس در سنندج رشید قربانی گفت همزمان با هفته بسیج دانش‌آموزش و گرامیداشت یاد و خاطره36 هزار دانش‌آموز شهید کشور یادواره شهدای دانش‌اموز نیز در استان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به زمان برگزاری یادواره‌های دانش‌آموزی در استان افزود: این یادواره‌ها از 14 آبان آغاز واختتامیه یادواره‌های دانش‌آموزی نیز اسفندماه امسال برگزار خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: اجرای یادواره شهدای دانش‌آموز گام ارزشمندی در تکریم شهدا و معرفی رشادت‌ها و جانفشانی‌های دانش‌آموزان به نسل جوان و آیندگان است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان یادآور شد: در سال‌تحصیلی جاری این برنامه ارزشی در کلیه مدارس دوره اول و دوم متوسطه استان برگزار و یاد و خاطره شهدای دانش‌آموز گرامی داشته می‌شود.
 قربانی از ارسال دستورالعمل استانی برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموز به واحدهای اداری و آموزشی استان خبر داد و بیان کرد: در روز 22 اسفند ماه 97 همزمان با روز بزرگداشت شهدا،آیین اختتامیه یادواره شهدای دانش‌آموزی استان برگزار می‌شود.   
وی با اشاره به نقش دانش‌آموزان و فرهنگیان در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: استان کردستان در هشت سال جنگ تحمیلی 415 شهید دانش‌آموز و 57 شهید فرهنگی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان عنوان کرد: در سال تحصیلی جاری شهیده ناهید فاتحی کرجو از استان کردستان به عنوان شهید شاخص کشور انتخاب و به همراه 6 دانش‌آموز شهید دیگر معرفی شده است.  
گفتنی است؛ بر اساس اعلام ستاد مرکزی شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش، شهید احمد نظیف 11 و نیم ساله از سبزوار، محمدحسین فهمیده 13 ساله از کرج، بهنام محمدی 12 ساله از خرمشهر، مرحمت والازاده 13 ساله از اردبیل، سهام خیام 12 ساله از هویزه، ناهید فاتحی کرجو 16 ساله از سنندج و محبوبه دانش‌آشتیانی 16 ساله از تهران از شهدای 17 شهریور از جمله شهدای شاخص دانش‌آموزی کشور هستند.
کد مطلب: 265217