بیانیه به مناسبت 13آبان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۴
بیانیه اداره کل بنیاد شهید وامور ایثارگران خراسان شمالی به مناسبت یوم ا... 13آبان
بیانیه به مناسبت 13آبان
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی ، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان شمالی  به مناسبت یوم ا...13آبان بیانیه‌ای صادر کردکه متن بیانیه بدین ذیل است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یوم‌الله 13 آبان یادآور بخش مهمی از تاریخ ملت ایران درروند شکل‌گیری انقلاب اسلامی است. گرچه 13 آبان خاطرات تلخ و شیرین زیادی دارد، لیکن عبرت‌های آن و دستاوردهای این روز تاریخی مهم‌تر از هر برداشت دیگری است که البته نیاز امروز ملت ما هم به همین عبرت‌ها و درس‌های مهم است.
در این میان یادآوری چند مسئله مهم در خصوص 13 آبان ضروری است:
نخست اینکه شناخت کافی از حوادث و رویدادهای آن و علت بروز و ظهور آن را داشته باشیم. چراکه بدون شناخت از ژرفای 13 آبان نمی‌توان آن را گرامی داشت و مهم‌تر اینکه نمی‌توان در راستای اهداف اولیه و مقدس آن حرکت کرد و امپراتوری خبری غرب در فضای کاذب مجازی سعی وافر دارد تا در اهداف و مسیر تاریخی 13 آبان انحراف ایجاد نموده و با تغییر در اشعار، علائم و اهداف این روز تاریخی چهره‌های کریه و سیاه این واقعه مهم را منجی امروز مردم ایران قلمداد نماید و پنجه خونین قاتلان شهدای 13 آبان را با آستین مخملین پنهان نماید. باید بدانیم و آگاه باشیم همان کسانی که در سال 1343 دستور تبعید امام را دادند و در سال 1357 دانش آموزان عزیز ما را به خاک و خونین کشیدند و ملت و دانشجویان عزیز ما را وادار نمودند که مرکز فتنه و لانه جاسوسی آنان را در قلب تهران تسخیر نمایند همان کسانی هستند که هرروز با ادعاهای دروغین خود و با ابزار اقتصادی و تحریم، تیشه به ریشه مردم ایران می‌زنند و این دشمنی حداقل 60 سال است که ادامه دارد بنابراین اولین یادآوری و هوشیاری در مسئله 13 آبان دشمن‌شناسی است. بدانیم آن‌طرف حوادث تلخ 13 آبان که منجر به شهادت فرزندان دانش‌آموز این کشور شده است نشاندگان مزدور استکبار در حکومت دست‌نشانده پهلوی بودند، دشمنان آدرس غلط ندهند و انحراف در متن 13 آبان ایجاد نکنند و حاشیه را متن جلوه ندهند.
آگاه باشیم که معاویه صفتان حوادث 13 آبان خود را امیرالمؤمنین جا نزنند و قاتلان سیاه‌روی تاریخ ایران خودشان را منجی ملت ایران جلوه ندهند و یزیدیان دیروز ملت ایران جای حق و باطل را در این جریان تاریخی مهم عوض نکنند.
در ثانی همه میدانیم که صحنه‌گردان واقعی حوادث 13 آبان آمریکا بوده است و حکومت پهلوی دست‌نشانده‌ای بیش نبوده است چراکه اولین واقعه 13 آبان که تبعید امام (ره) بود به دلیل مخالفت صریح امام (ره) با قانون کاپیتولاسیون بود که با تصویب آن در مجلس رژیم بی‌اختیار پهلوی نظام ارباب‌ورعیتی در ایران به رسمیت شناخته می‌شد و با تصویب این قانون عملاً نشان منزلت ملت ایران لگدمال شد و حکومت پهلوی به اجنبی‌های آمریکایی این اختیار را داد که به هر شیوه‌ای که دلشان خواست در ایران رفتار کنند و حتی اگر به نوامیس ایرانی تعدی هم کردند ایرانی‌ها حق اعتراض نداشته باشند. حکومت پهلوی با پشتیبانی آمریکا، ملت متحد ایران را به بدترین شکل ممکن تحقیر نموده و اختیار ملت ایران را دست‌بسته تسلیم حرامی‌های آمریکایی در ایران نمود.
بنابراین شعار اصلی ما در 13 آبان باید شعار مرگ بر آمریکا و حکومت دست‌نشانده پهلوی باشد که با ملت ایران به‌مثابه رعیت خودشان برخورد می‌کردند، باید یادآور شویم که آمریکا دشمن تاریخی و همیشگی ملت ایران بوده و هست حتی زمانی که حکومت کشور ایران با مزدوران آمریکایی اداره می‌شد.
حکومت قدار آمریکا که امروز با چهره بزک‌کرده خود را مهد تمدن دنیا و حقوق بشر معرفی می‌کند در زمان حکم‌فرمایی خودشان در ایران با ملت ایران به‌گونه‌ای رفتار داشتند که هر انسان آزاده‌ای از بیان آن شرم دارد، این همان آمریکاست فراموش نکنیم و مرگ و نابودی حکومت آن را شعار خودمان قرار دهیم و این کوچک‌ترین حق ما نسبت به حکومت آمریکاست.
نکته سوم اینکه در تمام حوادث 13 آبان مردم ایران جلودار مبارزه با آمریکا بوده‌اند حتی جلوتر از مسئولان حکومتی. چه اینکه در واقعه اول 13 آبان یعنی سال 1343 که اساساً حکومت مزدور آمریکایی بوده ولی ملت قهرمان ایران بدون عقبه حکومتی مبارزه با آمریکا و ایادی آن را استارت زدند و امروز سعی تمام‌عیار دولت آمریکا در این است که این جلوداری را از ملت ایران بگیرد و با تغییر در هویت و شعائر و اهداف و نیروهای احیاگر 13 آبان در راستای اهداف بدوی و اولیه خود فعال هستند تا این واقعه را منحرف، بی‌خاصیت و حتی مسیر آن را علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تغییر 180 درجه دهد و مهره اصلی و شاه‌کلید و قلب تپنده 13 آبان را که همان مردم ایران باشند را از صحنه خارج نمایند چراکه به‌خوبی می‌دانند که قبل از اینکه با حکومت ایران در تقابل باشند این مردم ایران هستند که اهداف پلید آنان را خنثی و بی‌اثر نموده‌اند؛ بنابراین 13 آبان باید همان اهداف و شعائر و خصوصیات ضد استکباری خود و به دست مردم ادامه یابد.
در جریان حرکت تاریخی دانشجویان پیرو خط امام (ره) نیز تاریخ نشان داد که ملت ما آگاهانه و با شناخت کامل از عملکرد سفارت آمریکا که تبدیل به لانه جاسوسی در ایران شده بود، راه درست را انتخاب کردند و حق با ملت ایران بود. حتی بسیاری از خودی‌های غرب‌زده در درون دولت وقت نیز به‌جانب داری از آمریکا ملت ما را متهم به عدم رعایت قواعد به‌اصطلاح دیپلماتیک بین‌المللی می‌نمودند ولی امروز نزدیک‌ترین دولت‌ها حتی در اروپا و حتی حکومت‌های مزدور آمریکا مثل دولت انگلیس هم به این نتیجه رسیده‌اند که سفارت‌خانه‌های آمریکا در سراسر دنیا مرکز جاسوسی و خراب‌کاری هستند که مردم دنیا 40 سال بعد از ملت ایران تازه به این نتیجه رسیده‌اند که بسیاری از انقلاب‌های رنگین و مخملی دنیا توسط همین سفارت‌خانه‌های آمریکایی سازمان‌دهی و هدایت می‌شوند.
راه و حرکت ما در 13 آبان سال 1358 درست بود و باید بر حقانیت خودمان در تسخیر لانه جاسوسی پافشاری نماییم که ما نه‌تنها نادم و پشیمان نیستیم بلکه بر بلوغ سیاسی ملت خودمان می‌بالیم که چهل سال جلوتر از همه دنیا تشخیص دادند که سفارت‌خانه‌های آمریکا جاسوس خانه‌اند؛ بنابراین برماست که ماهیت 13 آبان را حفظ و اهداف آن را در مسیر واقعی خودش ادامه دهیم و مواظبت نماییم که جای حق و باطل در این جریان تاریخی عوض نشود.
 
 
اداره کل بنیاد شهید وامور ایثارگران خراسان شمالی
کد مطلب: 265482