معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد:
فرهنگ ایثار و شهادت از مولفه های اقتدار ملی است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۵
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: فرهنگ ایثار و شهادت، یکی از مهمترین مولفه‌های اقتدار ملی ما محسوب می شود.
فرهنگ ایثار و شهادت از مولفه های اقتدار ملی است
 
به گزارش «ایثار» محمود پاکدل در گردهمایی معتمدین معین بنیاد استان فارس گفت: معتمدین معین حلقه اتصال و پل ارتباطی میان ایثارگران، تشکل های ایثارگری و بنیاد هستند و به دلیل آشنایی با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، از اهمیت بسیاری در این زمینه برخوردارند. معتمدین معین باید علاوه بر شناسایی نیازهای واقعی ایثارگران و انتقال آن به مسئولین درخصوص معرفی شایستگی ها و توانمندی های این عزیزان به آحاد جامعه نیز تلاش کنند.
محمود پاکدل با اشاره به نقش معتمدین معین در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: فرهنگ ایثار و شهادت، یکی از مهمترین مولفه های اقتدار ملی ما محسوب می شود و این سرمایه های اجتماعی بسیار حائز اهمیت هستند آنچنان که بر مولفه های دیگری چون عزت و اقتدارملی نیز تاثیر می گذارند و امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری نیز بر حفظ این سرمایه های اجتماعی بسیار تاکید داشته اند.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران  در ادامه به صدور کارت شناسایی جدید ایثارگران اشاره کرد و افزود: تاکنون 350 هزار کارت ایثارگری ویژه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در کشور صادرشده است و برای نخستین بار برای جانبازان زیر 25درصد نیز کارت شناسایی ایثارگری صادر می شود.
مدیرکل مددکاری و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات ارزنده معتمدین معین در یاری رسانی و پیگیری امور ایثارگران، بیان کرد: معتمدین معین افرادی هستند که بدون هیچ چشمداشت و توقع، خادمین شهدا را در خدمات رسانی به ایثارگران یاری می کنند.
حجت الاسلام حسن هنرمند گفت: درحال حاضر جمعیت خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در کشور به حدود سه میلیون و 300 هزار نفر می‌رسد و بیش از 16 هزارنفر از این عزیزان عضو تشکل معتمدین معین هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس نیز در این مراسم گفت: شهدا با اقتدا به مولا و سرورشان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در مسیر دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی گام برداشتند و در این راه از جان و مال خود نیز گذشتند تا به درجه تقرب به سوی خداوند دست یابند.
رجبعلی راهی افزود: شهدا و ایثارگران با گذشت و ایثار، درس بزرگی به ما دادند و اقتدار و سربلندی کشور عزیز ایران نیز امروز مدیون ایثارگری آن بزرگواران است.
گردهمایی معتمدین معین بنیاد فارس باحضور مدیرکل، معاونین، روسای ادارات ستادی و مسئولان بنیاد شهرستان های فارس و حدود 50 نفر از معتمدمعین استان در مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار فارس برگزار شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 265666