استاندار خراسان شمالی:
دفاع مقدس، مردم ما را به مرحله پختگی رساند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
دفاع مقدس مردم را به پختگی رساند و موجب شد مردم در این سال‌ها فشارهای دشمنان را تحمل کنند.
دفاع مقدس، مردم ما را به مرحله پختگی رساند
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی و استاندار خراسان شمالی به همراه جمعی از معاونان و مدیران ستادی خود در دیدار با خانواده شهید دانش‌آموز و جانباز بجنوردی به مناسبت یوم ا...13 آبان دیدار کردند.
استاندار خراسان شمالی دوران دفاع مقدس را بهترین مرحله پختگی مردم ایران دانست و گفت: همین دوران دفاع مقدس موجب شد تا مردم در این سال‌ها فشارهای اقتصادی دشمنان را تحمل کنند تا به مرحله پختگی کامل دست یابند.
محمدرضا خباز در این دیدارهای جداگانه اظهار داشت: شهدای دانش‌آموز و فرهنگی با درک صحیح از رسالت خود در دوران دفاع مقدس سنگر درس را رھا کردند و به سنگر جهاد و شهادت پیوستند.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که زنده نگه‌داشتن جنگ موجب تقویت نظام می‌شود، تصریح کرد: در یک قرن گذشته انقلابی به این ارزشمندی در جهان رخ نداده و از صفحات زرین این انقلاب هم دوران دفاع مقدس است زیرا عالی‌ترین ایثارها و ازخودگذشتگی‌ها اتفاق افتاد.
گفتنی است: شهید دانش‌آموز "غلامعلی یزدی" در سال 1347 در روستای عباس‌آباد از توابع شهرستان بجنورد به دنیا آمد و سال 1366 در عملیات نصر 9 در منطقه ماووت به دیدار معبود و معشوق خود شتافت. هم‌چنین جانباز 25 درصد غلامحسین هادی زاده نیز در منطقه شلمچه بارها مورد اصابت ترکش واقع شد.
کد مطلب: 265750