يادواره شهداي دانش آموز استان برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۴
يادواره شهداي دانش آموز ناحيه يك و دو شهركرد، همچنين يادواره شهداي شهرستان هاي تابعه به مناسبت 13 آبان برگزار شد.
 
به گزارش ایثار واحد چهارمحال و بختیاری؛ يادواره شهداي دانش‌آموزی ناحيه دو شهرستان شهركرد با حضور مدیرکل بنياد، مدير كل آموزش و پرورش، فرمانده تيپ حضرت قمر بني هاشم(ع)استان، خانواده های معظم شهدا و دانش آموزان در دبيرستان علامه طباطبایی شهركرد برگزار شد.
اين يادواره همزمان با يادواره سراسري 36000 دانش آموز شهيد كشور و بزرگداشت شهادت شهيد فهميده به مناسبت يوم الله 13 آبان روز دانش آموز همزمان در ناحيه يك شهركرد و شهرستان هاي تابعه نیز برگزار شد.
فریبرز نجفی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در حاشيه اين يادواره بابیان اینکه امنیت و آسایش امروز ایران اسلامی مدیون جان‌نثاری‌ها و فداکاری‌های شهدا بوده است افزود: جان‌فشانی و ازخودگذشتگی شهدا این امنیت و آسایش را در جامعه فراهم کرد و برگزاری یادواره‌ها  نقش و تأثیر بسزایی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان نسل جوانان و به‌خصوص جامعه دانش‌آموزی دارد.
وی خاطرنشان كرد: شهدای دانش‌آموز با آغاز جنگ ۸ ساله و ترجیح دادن سنگر جبهه‌های نبرد بر سنگر علم و دانش، مصداق بارز علم و عمل شدند و در این راه جان خویش را تقدیم نمودند و امروز به‌عنوان الگویی برای فرهنگیان و دانش آموزان کشور هستند.
در پايان از خانواده هاي شهداي حاضر در جلسه تجليل و تقدير شد.
لازم به يادآوري است استان چهارمحال و بختياري قريب به 570 شهيد دانش‌آموز تقديم نظام جمهوري اسلامي كرده است.
انتهای پیام/

 
کد مطلب: 265807
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...