داخلی صفحه زنجان خبر
 
​با برگزاری یادواره
یاد و خاطره 407 دانش‌آموز زنجان گرامی داشته شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۱
برگزاری یادواره مناسبتی شد تا یاد و خاطره 407 دانش‌آموز در استان زنجان گرامی داشته شود.
 
به گزارش واحد ایثار زنجان یادواره 407 شهید دانش‌آموز استان زنجان با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان، جمعی از مسؤولان، خانواده های معظم شهدا و دانش‌آموزان استان زنجان برگزار شد.
در این مراسم از جمعی از خانواده معظم شهدای دانش آموزی استان زنجان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی با حضور مسئولان تجلیل و قدردانی شد.
مدیر‌کل آموزش و پرورش استان زنجان در این یادواره با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: بی‌شک شهدا خود میزبان اصلی این مراسم هستند.
مریم رشتچی با بیان اینکه 13 آبان در قلب، ذهن و روح مردم ماندنی شده‌ است، اضافه کرد: این روز برای همیشه در تاریخ ایران اسلامی یوم‌الله و انقلاب خوانده می‌شود.
 
  
 
مدیر‌کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان به داشتن 407 شهید دانش‌آموز در استان زنجان می‌بالد، ادامه داد: استان زنجان 49 شهید فرهنگی نیز حضور دارد که گرامیداشت یاد و خاطره آنها وظیفه این دستگاه است.
رشتچی با بیان اینکه تجلیل از مقام شامخ شهدا وظیفه‌ای همگانی است، بیان کرد: بدون تاسی از راه شهدا راه نجاتی برای انسان‌ها و جامعه نمی‌توان یافت.
مدیر‌کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه باید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گسترش یابد، اضافه کرد: ایجاد و تقویت این فرهنگ حیاتی است.
وی با اشاره به اینکه در زمینه علمی و فرهنگی شهدا بهترین الگوی دانش‌آموزان هستند، اضافه کرد: یاد و خاطره شهدا در مدارس گرامی‌ داشته شود.
جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان نیز در این آئین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار دارد، اضافه کرد: به همین دلیل امسال بهترین زمان برای تببین انقلاب اسلامی است.
ابوالفضل طهماسبی با اشاره به اینکه بهترین مکان برای تبیین ارزش‌های انقلاب اسلامی مدارس و بستر کلاس‌های درس است، اضافه کرد: دانش‌آموزان باید با نحوه شکل‌گیری و علل انقلاب اسلامی و خدمات آن آشنا شوند.
  
وی با بیان اینکه دانش‌آموزان باید با آسیب‌های شبکه‌های خارجی که اقدام به سمپاشی از طریق ماهواره و فضای مجازی می‌کنند، باشند، افزود: باید آنها را با آسیب‌های اجتماعی آشنا کرد.
جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اینکه نباید فریب استکبار و استعمار را بخوریم و باید همیشه آگاهانه به مسائل نگاه شود، افزود: باید مطلع باشیم که انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای زیادی را با خود به همراه داشته است.
طهماسبی با اشاره به اینکه انقلاب ایران برگرفته از قیام عاشورا و تبعیت از سید و سالار شهیدان روی داده است، اظهار کرد: با همه سختی‌ها و مشکلات باید به پای آرمان‌های امام و انقلاب ایستاد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 265826