داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
برگزاری جلسه گلزارهای شهدا استان هرمزگان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۷
برگزاری جلسه گلزارهای شهدا استان هرمزگان
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان ، روز دوشنبه مصادف با 14 آبانماه 97 ، جلسه گلزار شهدا در اتاق فکر این اداره کل با قرائت تلاوت آیاتی چند از کلام مجید قرائت قسمتی از وصیت نامه سردار شهید غلامشاه ذاکری برگزار گردید .
در این جلسه زرنگاریان معاونت تعاون بنیاد شهید استان گزارشی از وضعیت گلزارهای روستایی و شهری استان ارائه نمودند و سپس پاکدامن مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز و تسلیت به مناسبت رحلت پیامبر گرامی اسلام و شهادت حضرت امام حسن مجتبی و علی ابن موسی الرضا (ع) با اشاره به زمان سپری شده 8 سال دفاع مقدس گفت : هزاران پلاک آویخته بر سر کوچه ها و خیابان هایمان مسیرهای زندگی مان را نشان می دهند . گنج هایی که به صورت پراکنده در جای جای خاطره ها و نقاط خطر خیز به جا مانده اند که هرکس از راه بماند یا او را از راه باز دارند شان و قوت راه را از آنها بردارد .
وی افزود : شهدا در وقت دفاع و یا لحظه شهادت ، فرصتی نداشتند که به عقب برگردند و یا چشم از راه پیش بردارند .آنچه می دیدند ، می یافتند یکجا در قهقهه خاطره شان و یا سفره کوچ وصیت شان میگذاشتن و پلاک یادشان به آن می آویختند تا آنان که راه می جویند و گذرشان از جاده های بحران می افتاد بیابند و به فراخورر بهره مند شوند .
این مقام مسئول خاطر نشان کرد : با تخصیص بودجه استانی گلزار شهدای شهیدان زینب شیخی ، آذر همایونی که در عملیات تروریستی داعش تکفیری بر اثر اصابت بمب انتهاری در شهر سامره عراق در سال 95 به فیض شهادت نائل شدند و قبور این عزیزان  در اوایل آبانماه 97 با هزینه ای بالغ بر  280/000 میلیون ریال عملیات بهسازی و نصب بقه در روستاهای نانگ و سهرابی از توابع بخش های قلعه قاضی و تخت و محوطه سازی انجام گرفت .
پاکدامن مدیرکل بنیاد شهید خاطر نشان کرد : امید است با همکاری و تعامل خوبی که با سایر دستگاههای اجرایی استان داریم . گلزارهای شهدا به مرمت و بهسازی نیاز دارند با تخصیص اعتبارات این امر مهم انجام پذیرد  .

انتهای پیام ./
 
کد مطلب: 265837
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...