مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی:
مشکلات مسکن جامعه ایثارگری را مشکل خودمان می‌دانیم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی گفت: مشکلات خانواده‌های شاهد و ایثارگر را مشکلات خودمان می‌دانیم و با تمام ظرفیت برای حل مسائل این بزرگواران تلاش می‌کنیم تا در آخرت شرمنده شهدا نباشیم.
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی،‌ عباس پورحسن در نشست صمیمی با ابوالقاسم سلطانی مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی تصریح کرد: بنیاد با جدیت تمام پیگیر حل مشکلات مسکن و واگذاری زمین به ایثارگران واجدالشرایط است، چراکه خدمت به جامعه معزز ایثارگری را وظیفه خود می‌داند و صد البته هیچ خدمتی جبران فداکاری ایثارگران نیست.
مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی اظهار داشت:‌ شهدا و ایثارگران همواره منشأ خیروبرکت بوده‌اند و نامشان در طول سالیان سال ماندگار بوده و خواهد بود.
پورحسن با بیان اینکه مشکلات خانواده‌های شاهد و ایثارگر را مشکلات خودمان می‌دانیم افزود: با تمام ظرفیت برای حل مسائل این بزرگواران تلاش می‌کنیم تا در آخرت شرمنده شهدا نباشیم.
 وی در ادامه با تأکید بر اینکه شهدا و ایثارگران حق و دین بزرگی بر گردن آحاد مردم دارند، تصریح کرد:‌ امنیت و رشد و آسایش کشور حاصل جان‌فشانی جامعه معزز ایثارگری بوده و تلاش در تأمین آرامش خانواده این عزیزان همت و کوشش جمعی را می‌طلبد.
مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی گفت: امیدوارم با توجهات حضرت حق و مسئولین استانی این مهم در کمترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب برسد تا در راستای تأمین مسکن و خدمات‌رسانی به جامعه معزز ایثارگران قدم‌های تأثیرگذاری برداشته باشیم.
یادآوری می‌شود، در این نشست که به‌اتفاق معاون تعاون، مشاور مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی و رئیس بنیاد تبریز برگزار شد،‌ با توجه به اهمیت موضوع مسکن جامعه ایثارگری،‌ لزوم تسریع در شناسایی و واگذاری قطعات زمین مشاعی جهت واگذاری به ایثارگران واجدالشرایط در سطح استان، مدیران کل بنیاد و راه و شهرسازی آذربایجان شرقی، در خصوص چالش‌ها و امکانات موجود برای تسهیل در این امر به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.
گفتنی است:‌ در پایان این نشست مقرر گردید اداره کل راه و شهرسازی استان در طی ماه جاری نسبت به امکان‌سنجی و شناسایی قطعات مناسب جهت واگذاری و تحقق مفاد بند ل ماده 44 قانون پنج‌ساله توسعه کشور مبنی بر تأمین مسکن بخشی از جانبازان 25 درصد و بالاتر، آزادگان و خانواده‌های معظم شهدا از طریق واگذاری زمین مسکونی مشاعی اقدامات عملیاتی انجام دهد.
انتهای پیام/ 
کلمات کليدی: ایثار، آذربایجان، شرقی،‌بنیاد شهید و امور ایثارگران،‌ اداره کل راه و شهرسازی، تبریز، مسکن،‌خانواده شهدا، ‌ایثارگران
کد مطلب: 265860
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور