مدیرکل بنیاد شهرستان‌های تهران:
۱۰ درصد شهدا دانش آموز هستند؛ الگوپذیری از شهدا برای نسل فعلی ضروری است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۴
مدیرکل بنیاد شهرستان های تهران با اشاره به اینکه ۱۰ درصد شهدا دانش آموز هستند گفت: الگوپذیری از شهدا برای نسل فعلی ضروری است.
۱۰ درصد شهدا دانش آموز هستند؛ الگوپذیری از شهدا برای نسل فعلی ضروری است
 
به گزارش "ایثار"؛ عبدالله مرتضوی در نشست ترنم عشق با صلوات بر خدا و درود بر جانبازان و خانواده های بزرگ  ایثار و شهادت اظهار داشت: این مراسم برای اولین بار در شهرستان ری به عنوان قبله تهران برگزار شده و در آینده در سایر شهرستان‌ها نیز با حضور ایثارگران و خانواده شهدا برگزار می شود.
 وی ادامه داد: در آستانه رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص)،  شهادت امام حسن(ع) و شهادت امام رضا(ع) هستیم ضمن تسلیت این ایام سه مناسبت داریم تبعید امام در سال ۴۲ وقتی بحث انجمن های ایالتی و ولایتی مطرح شد.
مدیرکل بنیاد شهرستان های تهران عنوان کرد: این لایحه نکات مثبت و هم منفی داشت، نکته مثبت این بود که به زنان حق رای داده شده بود اما در پوشش این بخش مسائلی اتفاق افتاد که موجب اعتراض علما و روحانیون شد که بخشی این بود که شرط اسلام را از انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان برداشته بود.
مرتضوی در مورد سایر نکات منفی لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی افزود: قسمت دیگر اینکه سوگند به قرآن حذف شده بود اشکال مهم دیگر اینکه مصوبه‌ای در کاپیتولاسیون بود که اگر یک آمریکایی در ایران جرمی مرتکب شود حتی اگه قتل و جنایت باشد هیچ دادگاهی حق محاکمه وی را ندارد.
وی بیان کرد: همچنین در فیش‌های حقوقی مستشاران آمریکایی که به ارتش چهارصد هزار نفری شاه مشاوره می‌دادند فوق العاده ای تحت عنوان حق توحش در نظر گرفته شده بود که این موارد سبب اعتراض شد و به قدری ادامه پیدا کرد که مصوبه لغو شد که به خاطر انتقام در ۱۳ آبان ۴۳ امام را به ترکیه تبعید کردند.
مدیرکل بنیاد شهرستان های تهران گفت: وقتی فرد ساواکی در زندان به امام سیلی زد امام گفت به شاه بگو سیلی به تو می زنم که صدایش در دنیا بپیچد وی گفت شاه اگر این کار را می‌کند ارتش دارد توی آخوند چه داری که امام فرمود سربازان من یا در گهواره هستند یا شیر می خورند یا هنوز به دنیا نیامده اند که بعد از مدتی که جنگ تحمیلی و انقلاب به وجود آمد کسانی که در گهواره بوند سرباز امام شدند که چنان سیلی به شاه زدند که هنوز صدایش در عالم می پیچد.
مرتضوی خاطرنشان کرد: در ۱۳ آبان ۵۸ تسخیر لانه جاسوسی که تحت نظر سیاسی سازمان جاسوسی آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای شکست انقلاب بود رخ داد، همچنین ۳۶ هزار شهید دانش آموز داریم که به نسبتِ ۲۳۰ هزار شهید حدود ۱۰ درصد شهدا دانش آموز هستند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 265866
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...