راهپیمائی 13 آبان در اسلامشهر برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۹
همزمان با سراسر کشور راهپیمائی 13 آبان در اسلامشهر برگزار شد.
راهپیمائی 13 آبان در اسلامشهر برگزار شد
 
به گزارش "ایثار"؛ راهپیمایی باشکوه 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی همزمان با سراسر کشور با حضور اقشار مختلف مردم به ویژه دانش آموزان، حجت السلام نوروزی امام جمعه، مسعود مرسلپور فرماندار، مجید امیر عبدالهیان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سیدالشهدا، ابراهیم حسن آبادی فرمانده انتظامی؛ شاهین عسگریان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و کارکنان بنیاد، رئیس آموزش و پرورش، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و سایر روسای ادارات از مقابل ناحیه سیدالشهدا(ع) تا دبیرستان حافظ با شعار مرگ بر آمریکا و «هیهات منا الذله» برگزار شد.
حجت الاسلام مهدی زین الدینی امام جمعه موقت واوان در مراسم راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان طی سخنانی با اشاره به اینکه ۳ حادثه مهم در آبان رخ داده است از حافظه مردم غیور ایران هرگز پاک نخواهد شد اظهار داشت: این حوادث هر سال باید تجدید خاطر شوند تا نسل های آینده از این دسیسه ها مطلع باشند و بدانند این توطئه ها همواره بوده و دشمن از آن دریغ نکرده است.
زین الدینی افزود: سال ۴۳ وقتی امام در اعتراض به لایحه کاپیتولاسیون که یک مسئله تحقیر کننده برای مملکت و مردم بود با سخنرانی اعتراضی به این لایحه رژیم وقت این روشنگری را تاب نیاوردند و امام را دستگیر و به ترکیه تبعید کردند و یک هجرت ۱۴ ساله را رقم زدند که در نهایت به پیروزی انقلاب انجامید.
وی با بیان اینکه مسئله دوم خود حادثه ۱۳ آبان بود که در این روز در سال ۵۷ که مردم خروشیدند و رژیم در اوج ضعف قرار گرفته بود و دانش آموزان و جوانان و نوجوانان مدارس را تعطیل کردند و در کنار دانشجویان به تجمع  اعتراض آمیز زدند گفت: در این حادثه نیز رژیم این حرکت دانش آموزان را طاقت نیاورد و سینه های دانش آموزان را به گلوله بست و ۶۰ دانش آموز را به شهادت رساند و مسئله سوم نیز ۱۳ آبان ۵۸ تسخیر لانه جاسوسی که بعد از انقلاب دست چپاولگران انگلیس و امریکا کوتاه بود در صدد تکرار کودتای ۲۸ مرداد دیگری بودند تا انقلاب را ناکام بگذارند و با هوشیاری دانشجویان خط امام این دسیسه ناکام ماند و به عنوان انقلاب دوم از سوی امام نام گرفت.
امام جمعه موقت واوان ادامه داد: هر ۳ این اتفاقات در دست امریکا و انگلیس بود و دولت وقت تنها مجری بود لذا رد پای آمریکا در همه رخدادها مشهود است.
زین الدینی با بیان اینکه جوانان باید بدانند چرا باید به دشمنی خود با امریکا ادامه دهیم و غریو مرگ بر امریکا ادامه دار باشد اظهار داشت: باید بگوییم این دشمنی از جانب امریکا بوده است و همواره از ۷۰ سال گذشته تاکنون آنها می خواستند بر منابع و اراده مردم و کشور تسلط داشته باشند و عمال آمریکا همواره با توطئه درصدد دشمنی با ملت ایران بوده اند.
شاهین عسگریان رئیس بنیاد اسلامشهردر حاشیه راهپیمایی 13 آبان به ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز تصریح کرد: امروز هم بهترین راه برای اینکه بتوانیم در برابر استکبار ایستادگی کنیم، همبستگی، ولایت مداری و ولایت پذیری است.
وی اظهار داشت: 13 آبان نماد پیروزی جریان مقاومت در 40 سال گذشته و مبارزه با مستکبران است.
عسگریان در ادامه گفت: ماهیت انقلاب اسلامی بر سلطه ناپذیری بنیان نهاده شده و روز 13 آبان هم برای پاسداشت این هدف بلند هر سال در کشور گرامی داشته می شود.
 انتهای پیام/
کد مطلب: 265869
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...