داخلی صفحه قم خبر
 
​مدیر حوزه های سراسر کشور:
ایثار و شهادت موجب عزت، امنیت و اقتدار است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۳
امام جمعه قم و مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم ضمن دیدار با خانواده شهید مدافع حرم محمد حسن دهقان از خانواده این شهید والامقام تفقد نمودند.
ایثار و شهادت موجب عزت، امنیت و اقتدار است
 
امام جمعه قم و مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور در این دیدار ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم گفت: شهدا با پیروی ازمکتب ابا عبدالله الحسین (ع) در راه دفاع از دین جان خویش را با خدا معامله کردند و به مقام والای شهادت نایل آمدند.
آیت الله اعرافی افزود: شهادت افتخار بزرگی است برای شهید، خانواده شهید و امت اسلام، در سایه این ایثارگری ها و شهادت ها امروز شاهد عزت و امنیت و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم.
وی تاکید کرد: شهید دهقان به گفته دوستانش در خلق و خو  و اخلاق حسنه و تعامل با دیگر طلاب زبانزد بوده است و این از ویژگی شهدا است.
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم نیز در این جلسه گفت: شهدا و خانواده معظم شهدا مایه افتخار نظام مقدس جمهوری و سرمایه عظیم این نظام هستند.
سردار سید جواد هاشمی افزود: امروز بیش از ۴۰۰شهید مدافع حرم و حریم اهل بیت (ع)، مایه افتخار شهر مقدس قم است، شهدایی که در مسیر دفاع از حرم و دفاع از اسلام راستین، دفاع از  امنیت و ارزشها جان خویش را فدا کردند.
شهید محمد حسن دهقان از طلاب حوزوی که چندی پیش به سوریه اعزام شد و در روز اربعین حسینی بدست عناصر تکفیری وهابی داعش به شهادت رسید.
 پیکر مطهر این شهید مدافع حرم که روز گذشته به قم منتقل شد، امروز در جمع اقشار مختلف مردم، مسوولان، خانواده شهدا و طلاب حوزه علمیه قم تشییع و در گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) در کنار سایر شهدای مدافع حرم آرام خواهد گرفت.
اتمام پیام/
کد مطلب: 265882