داخلی صفحه اردبیل خبر
 
با مشارکت بنیاد
یادواره شهدای دانش آموز و شهدای عملیات والفجر 4 اردبیل برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۴
با مشارک بنیاد یادواره شهدای والامقام دانش آموز و شهدای گرانقدر عملیات والفجر 4 روز گذشته در حسنیه سپاه استان اردبیل برگزار شد .
 
به گزارش ایثار واحد استان اردبیل ، با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران یادواره شهدای گرانقدر دانش آموز با محوریت دانش آموز 13 ساله شهید معظم «مرحمت بالازاده » و شهدای والامقام عملیات افتخار آفرین والفجر 4 با محوریت سردار شهید « شاپور برزگر گلمغانی » و خلبانان شهید سرلشگر « غفور جدی اردبیلی » و «ضیاالدین ذاکر » دوشنبه 14 آبان 97 در جسینیه ثار الله سپاه استان اردبیل برگزار شد .
در این مراسم با شکوه جمع زیادی از دانش آموزان ، خانواده های گرامی شهدا ، ایثارگران ، اقشار محتلف مردم ،مدیرکل بنیاد ، مدیران و مسئولین اداری و نظامی حضور داشتد .
سخنران یاد واره سردار جلیل بابازاده با تشکر و قدردانی از حضور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی با شکوه یوم الله 13 ابان و قدردانی از شرکت گسترده آنها در مجلس یاد شهدا گفت : راهپیمایی گسترده 13 آبان ماه بار دیگر هیمنه پوشالی استکبار جهانی به ویژه آمریکا در جهان اسلام و دنیا را شکست و استقلال طلبی توسط جوانان این مرز و بوم را به جهانیان نشان داد .
او با اشاره به اهمیت برگزاری یادواره‌های شهدا بیان کرد: یادواره‌های شهدا پیام‌آفرین عزت و استقلال کشور هستند و با توجه به اهمیت مسئله باید رشادت‌های رزمندگان اسلام در عملیات غرورآفرین والفجر 4 به نسل امروزی تبیین شود تا نسل جوان و امروزی بدانند که چه تاوان‌های آرمانی برای دستیابی به آرمان های مقدس انقلاب اسلامی داده‌ایم.
فرمانده سپاه حضرت عباس علیه السلام  استان اردبیل به تبین گستره عملیات والفجر 4 و نقش رزمندگان و شهدای اردبیل در این عملیات پرداخت و اظهار داشت : نیروهای اردبیلی در این عملیات جانانه نبرد کردند و با توجه به این که عملیات والفجر 4 یکی از طولانی‌ترین عملیات دوران دفاع مقدس به شمار می‌رود نتایج آن در پیروزی های بعدی  بسیار حائز اهمیت است.
بابازاده خاطر نشان کرد: درس ایثار و شجاعت در دوران دفاع مقدس نقش به سزایی در شکستن محاصره دشمنان ایفا کرده و امروز نیز با برگزاری یادواره‌های شهدا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان و ترامپ  می زنیم و جوانان کشورمان نشان دادند که مفهوم استقلال طلبی را به درستی آموخته‌اند.
بابازاده بیان داشت :امروز نیروهای مسلح ما در اوج اقتدار هستند و در این شرایط چرا باید عده ای ملت را از قدرت پوشالی دشمن بترسانند. بزرگترین وصیت شهدای بزرگوار شناخت دشمن و منافقین و تبعیت از امام و رهبری بود و در این صورت است که به فرمایش امام راحل و مقام معظم رهبری آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. اگر مسؤولان در کنار مردم و در خدمت مردم باشند قطعا ما هیچ مشکلی نخواهیم داشت چرا که در کنار مردم بودن در شرایط سخت یک تکلیف و وظیفه برای مسؤولین در جامعه اسلامی است.
انتهای پیام/.
کد مطلب: 265892
 


 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...