داخلی صفحه اردبیل خبر
 
​با مشارکت بنیاد
یادواره 100 شهید والامقام سه ماهه سوم شهرستان کوثر با محوریت شهدای دانش آموز برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۸
با مشارکت اداره بنیاد یادواره صد شهید والامقام فصل پائیز شهرستان کوثر با محوریت 16 شهید دانش آموز برگزار شد .
 
به گزارش ایثار واحد استان اردبیل ، به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی با مشارکت اداره بنیاد شهید و ایثارگران شهرستان کوثر یادواره یکصد شهید والامقام فصل پائیز این شهرستان با محوریت 16 شهید دانش آموز دوشنبه 14 آبان 97 در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد .
در این مراسم با شکوه که جمع زیادی از خانواده های معظم شاهد ، ایثارگران ، اقشار مختلف مردم ، مسئولین اداری و نظامی حضور داشتند حجت الاسلام « فیاضی » مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان اردبیل به تبین مقام شامخ شهدا پرداخت و گفت :خدا به هیچ چیز به اندازه شهدا توجه و عظمت خاصی قائل نشده و اسم شهدا را از نام خود انتخاب کرده است .
او با اشاره بهآیه « ولا تقول لمن یقتل فی سبیل اله امواتا » اظهار کرد : هیچکس حق ندارد به شهید مرده بگوید و اگر بگوید کار حرام و مرتکب گناه شده است و حتی حق هم ندارد به ذهن خود خطور کند که آنها مرده اند. یک دعای مشترکی بین 14معصوم است که می فرمایند خدایا شهادت را نصیب ما کن و حضرت علی علیه السلام به هنگام ضربت خوردن در محراب فرمود « فزت ورب الکعبه » . اولین چیزی که خدا به شهید می دهد این است که می گوید وارد بهشت شو و شهید وارد نمی شود و می گوید که اول باید پدرم وارد شود بعد من و برای بار دوم نیز وارد نمی شود ومی گوید که باید مادرم وارد شود تا من وارد شوم و برای سومین بار می گوید که وارد بهشت شو باز هم وارد نمی شود و می گوید که تا خواهران و برادران و اقربای من وارد نشوند من وارد نمی شوم بالاخره شهید تا 70 نفر را شفاعت کرده بعد وارد بهشت می شود.
فیاضی خاطر نشان کرد : امروز حریت و عظمت ما مدیون خون شهدا است . در سایه خون شهداست که دین زنده مانده و خون امام حسین علیه السلام در جهان چه غوغایی آفریده است .چون با خداوند معامله کرده و لقب ثارالله گرفت.یعنی هرچه قدر خدا هست مکتب حسین زنده است.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان به قضیه جنگ سوریه و عراق و حمایت مادی و معنوی ایران از جبهه مقاومت در پاسخ عده ای منتقدان داخلی گفت : هزینه در عراق و سوریه بخاطر امنیت خود ما می باشدو این جنگ و خونریزی در منطقه و خلق داعش از ابتکارات آمریکا می باشد .
او افزود : امروز چند هزارکودک و زن قربانی جنایتهای عربستان با حمایت آمریکا می شوند.
تلاوت آیاتی از کلام اله مجید ، اجرای تواشیح ،مداحی و پخش کلیپ از برنامه های این یادواره بود .
انتهای پیام ./
 
کد مطلب: 265990