داخلی صفحه کرمان خبر
 
محمدرضا حسنی سعدی:
بزرگداشت شهدا بزرگداشت همه آرزش‌ها و زیبایی‌هاست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۸
یادواره 128 شهید دانش‌آموز و 29 شهید فرهنگی شهرستان جیرفت در محل مدرسه شاهد آن شهرستان برگزار شد.
 
به گزارش ایثار کرمان، عصر دیروز دوشنبه 14 آبان ماه 97 به مناسبت سیزده آبان یادواره 128 شهید دانش‌آموز و 29 شهید فرهنگی شهرستان جیرفت با حضور محمدرضا حسنی سعدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان، حاج آقا سعادت فر امام جمعه شهرستان ، معاون فرماندار شهرستان، امیر تیموری رئیس آموزش‌وپرورش شهرستان ، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ، جانشین فرماندهی سپاه شهرستان ، خانواده های شهدا و جانبازان و دانش‌آموزان شهر جیرفت در محل مدرسه شاهد برگزار شد.

در این مراسم حسنی سعدی ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم گفت: ضرورت دارد روحیه و فرهنگ استقامت و پایداری و ایثار و شهادت برای نسل‌های جوان تبیین و تشریح شود. استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا همواره به دنبال ضربه زدن به انقلاب، نظام و مردم ایران هستند و در این راه از هیچ حربه‌ای دست نمی‌کشند و نسل جوان که آینده‌سازان این کشور هستند در نوک پیکان اهداف شوم آن‌ها قرار دارند.

حسنی سعدی بابیان این موضوع که برگزاری مراسم بزرگداشت شهدا برای ما برکات و فواید زیادی دارد، اظهار داشت: یکی از بهترین راه‌های شناساندن و آشنا ساختن جوانان بافرهنگ والای ایثار و شهادت برگزاری این‌چنین یادواره‌هایی است که در آن می‌آموزند، بزرگداشت شهدا یعنی بزرگداشت همه ارزش‌ها، سجایا و نیکی‌ها و ما نباید از این خوبی‌ها و زیبایی‌ها غفلت کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان بابیان این موضوع که شهدا تنها درراه خدا قدم برداشتند، افزود: نسل جوان امروز باید قدردان این شجاعت‌ها باشد و تکریم بستگان شهدا بخصوص والدین شهید که پارهٔ تن خود را درراه این نظام و کشور فدا نموده‌اند بسیار واجب است.

این مراسم با چند برنامهٔ فرهنگی و اجرای مراسم عزاداری به مناسبت ایام رحلت حضرت محمد (ص)،  شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) به پایان رسید.
انتهای پیام./
کد مطلب: 266022