داخلی صفحه کرمان خبر
 
مدیرکل صداوسیمای استان کرمان:
گرامی داشتن یاد شهدا مصداق عمل صالح و عبادت مقبول است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۷
با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بردسیرازتوابع استان کرمان ، یادواره شهدای بخش نگار آن شهرستان برگزار شد.
گرامی داشتن یاد شهدا مصداق عمل صالح و عبادت مقبول است
 
 به گزارش ایثار کرمان، شب دیروز دوشنبه 14 آبان ماه 97 یادواره شهدای بخش نگار از توابع شهرستان بردسیر استان کرمان برگزار شد. در این مراسم که احمدعلی آزادوار معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان، احمد علیرمضانی مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمان، امام‌جمعه بردسیر و نگار، فرماندار منطقه، چند تن از فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان، بخشدار و شهردار بخش نگار و جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران منطقه حضور داشتند، امام‌جمعه شهرستان ضمن خیرمقدم به حضار از اجرا و تداوم این‌چنین یادواره‌های در سطح شهرستان تقدیر نمود.

علی رمضانی مدیرکل صداوسیمای استان کرمان سخنران دیگر این مراسم بود که سخنان خود را با طرح سؤالی در خصوص دلیل و لزوم برپائی این‌گونه مراسم و یادواره‌ها شروع و درادامه بیان داشت: خداوند در بسیاری از آیات قرآن به پیامبر دستور می‌دهد کسانی که در طول تاریخ برای غلبه در جبهه حق علیه باطل تلاش نموده‌اند، یادشان فراموش نشود. پس گرامیداشت یاد شهدا فلسفه قرآنی دارد. این‌همه ثواب در زیارت اربعین جهت نگه‌داشته شدن یاد امام حسین (ع) است. فلسفه گرامی داشتن یاد رشادت‌ها و جانبازی‌های کسانی است که خونشان را درراه حق دادند نه‌تنها یک وظیفه ملی و مردمی که یک وظیفه دینی نیز هست.

مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمان بابیان این موضوع که عزتی که ما امروزه در جهان داریم مدیون خون شهدا است افزود: نشستن در این مجالس هرلحظه عمل صالح است، شهدا باعث آبروی جامعه است و گرامی داشتن یاد آن‌ها مصداق عمل صالح و عبادت مقبول است.

علی رمضانی در انتهای صحبت خود ضمن اشاره به حساسیت زمان کنونی و منطقه بیان داشت: امروزه نبض منطقه و حتی نبض جهان در دست ایران است و ایران با بازوهای قدرتمندی همانند حزب‌الله لبنان و حوثی‌های یمن به جهان نشان داد اسلام و ایران کشوری نیست که با تهدید و تحریم به‌زانو درآید.
این یادواره بابیان خاطرات سرهنگ حجتی و مداحی آقای رمضانی به پایان رسید.
انتهای پیام./
کد مطلب: 266023