پاسداشت یاد و خاطره شهدا حرکتی فرهنگی است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۳
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: پاسداشت یاد و خاطره شهدا حرکتی فرهنگی است که آموزه‌های شهدای کربلای ایران را نسل به نسل منتقل می‌کند.
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار اعضای ستاد یادواره شهدای ارسباران  که با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد گفت: برگزاری و تکرار مراسم‌های پاسداشت یادوخاطره شهدا فرهنگ ایثار و شهادت را نسل به نسل منتقل می‌کند.
وی افزود: این حرکت فرهنگی که در منطقه ارسباران با هماهنگی و همدلی ملت شهیدپرور و مسئولان ۵ شهرستان شمالی استان آغاز شده و تداوم دارد الگویی برای دیگر مناطق کشور و منطقه آذربایجان است که آموزه‌های شهدای کربلای ایران را نسل به نسل منتقل می‌کند.

امام جمعه تبریز افزود: پاسداری از خون شهدا آرمان ملت پایدار و مقاوم ایران در مسیر انقلاب است و در برابر سیاست های سلطه جویانه استکبار هم با حرکت در مسیرخط سرخ شهادت پیروز میدان خواهیم بود.
وی با تکریم از روحیه وحدت و همدلی در منطقه ارسباران برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گلگون کفن گفت: به اعتقاد ما شیعیان رمز ماندگاری عاشورا به خاطر تکرار آموزه های آن در طول سال است و این پاسداشت ها قیام مکتب سرخ امام حسین(ع) را در سطح دنیا مطرح کرده و در بین ادیان مختلف نیز فراگیر شده است.
انتهای پیام/
  
کد مطلب: 266026
 
 
 
نیاز امروز ما به بازخوانی میراث شهدا
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...