آغاز مراحل تولید مستند سردارشهید اسکندری در شیراز
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۶
در مراسمی با حضور مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، صدا و سیما، حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و کنگره سرداران شهید استان فارس، تولید مستند بازسازی زندگی سردارشهید حاج عبدالله اسکندری در شیراز آغاز به کار کرد.
آغاز مراحل تولید مستند سردارشهید اسکندری در شیراز
 
به گزارش «ایثار» مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس در مراسم آغاز فیلمبرداری این مستند که با حضور خانواده شهید اسکندری و جمعی از مسئولان استان برگزار شد، گفت: ساخت این مستند تلویزیونی در پی سفر رییس سازمان صدا و سیما به شیراز و دیدار با خانواده شهید اسکندری در دستور کار قرار گرفت.
سهرابی با بیان اینکه هدف از ساخت این مستند، معرفی شهید اسکندری در سطح ملی و بین‌المللی است، افزود: مراحل تحقیق، نگارش فیلمنامه و پیش تولید این مستند یکسال به طول انجامید.
معاون سیمای صدا و سیمای مرکز فارس نیز در این مراسم اظهار داشت:  این مستند تک قسمتی در قالب بازسازی و به مدت ۶۰ دقیقه تولید خواهد شد.
رئوف افزود: در این مستند تلویزیونی، گوشه‌هایی از شخصیت والا و رشادت‌های این شهید بزرگوار در دوران دفاع مقدس، مسئولیت و دفاع از حرم حضرت زینب در سوریه به تصویر کشیده خواهد شد.
وی با بیان اینکه در این مستند ۸ بازیگر اصلی، ۱۲ بازیگر فرعی و ۴۰ هنرور به ایفای نقش می‌پردازند، گفت: تا پایان امسال این مستند برای پخش از شبکه فارس و شبکه‌های ملی و بین المللی آماده خواهد شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز در حاشیه این مراسم اظهار داشت: اخلاص، تواضع و فروتنی از مهمترین ویژگی های اخلاقی این شهید بزرگوار محسوب می شود.
رجبعلی راهی بیان کرد: ساخت آثار هنری درخصوص زندگی شهدا، علاوه بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می تواند چراغ راه ما و آیندگان باشد چراکه با تاسی به سیره شهدا می توانیم راه آن بزرگواران را در زندگی ادامه دهیم.
گفتنی است تهیه کنندگی این مستند را عباس روزیطلب و کارگردانی آن را حمید هاشم زاده برعهده دارند.
سردارشهید حاج عبدالله اسکندری مدیرکل سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس، یکی از شهدای مدافع حرم استان است که سوم خرداد سال 1393 در دفاع از حریم اهل بیت(علیهم السلام) در حلب سوریه به شهادت رسید.
انتهای پیام/
کد مطلب: 266062