داخلی صفحه ایلام خبر
 
پاسداشت سردار شهید جاسم امامی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۰
شب خاطره و پاسداشت سردار شهید «جاسم امامی» در ایوان با عنوان «آیه‌های امامی» برگزار شد.
پاسداشت سردار شهید جاسم امامی
 
به گزارش ایثار از«ایوان»، شب خاطره و پاسداشت سردار شهید «جاسم امامی» با حضور امید علی سبزی فرماندار ایوان، سردار حسینی فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) ناحیه ایلام، حجت‌الاسلام علی حیدری امام‌جمعه شهرستان، سجاد عزیزی معاونت توسعه و منابع انسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام و راویان دفاع مقدس در ایوان برگزار شد.
شهید جاسم امامی در عملیات والفجر 5، کربلای 1 و کربلای 4 به‌عنوان فرمانده گردان ستون خیمه لشکر حضرت امیرالمؤمنین (ع) بود سال 1342 در خانواده‌ای متدین چشم به جهان گشود.
وی تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در زادگاهش به پایان رسانید و برای تکمیل آن‌ها به شهرستان ایوان رفت و در خردادماه 1359 موفق به اخذ مدرک دیپلم شد.
شهید امامی چند سال از عمرش را به‌عنوان آموزگار صرف خدمت به مردم محروم منطقه کرد، اما این کار اشتهای سیری‌ناپذیر او را در خدمت به اسلام و مردم مستضعف فروننشاند، لذا لباس مقدس پاسداری را به تن کرد و راهی جبهه‌های نور شد. 
شهید امامی سرانجام در حال گذراندن دوره فرماندهی و ستاد (دافوس) بود که جهت شرکت در عملیات کربلای 5 به قرارگاه قدس اعزام شد و در آن عملیات در غرب کانال ماهی به فیض عظمای شهادت نائل شد.
شهرستان ایوان در 35 کیلومتری مرکز استان ایلام 340 شهید در آوردگاه‌های مختلف تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 266096