​کسب رتبه سوم ارزیابی دوره‌ای سازمان فن‌آوری اطلاعات توسط بنیاد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۲
مدیرکل آمار و فن‌آوری اطلاعات بنیاد، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران بر اساس ارزیابی دوره‌ای سازمان فن‌آوری اطلاعات ایران از میان 93 دستگاه، رتبه سوم را به دست آورد.
​کسب رتبه سوم ارزیابی دوره‌ای سازمان فن‌آوری اطلاعات توسط بنیاد
 
به گزارش «ایثار»، علیرضا امینی با اشاره به مواد 67 و 68 قانون برنامه ششم توسعه، گفت: ارزیابی توسعه و استقرار دولت الکترونیک در سازمان‌ها به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محول شده است.
وی ادامه داد: بر این اساس و با توجه به سیاست‌های ابلاغی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، توسعه زیرساخت‌های الکترونیکی و افزایش خدمات برخط در اولویت اقدامات این سازمان قرار گرفت و تاکنون سالانه نزدیک به یک‌میلیون مراجعات حضوری به دفاتر بنیاد کاهش‌یافته که این روند رو به رشد ادامه دارد.
مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات با اعلام خبر کسب رتبه سوم ارزیابی دوره‌ای سازمان فن‌آوری اطلاعات توسط بنیاد اظهار داشت: بر اساس ارزیابی صورت گرفته توسط این سازمان در تاریخ 5 آبان ماه 1397، بنیاد در شاخص‌های تعاملی – تراکنشی و یکپارچگی دارای رتبه اول و درمجموع شاخص‌ها رتبه سوم را از میان 93 دستگاه به دست آورد.
وی افزود: ارزیابی انجام شده توسط سازمان فن‌آوری اطلاعات بر اساس شاخص‌های الکترونیکی کردن تمامی فرآیندها و خدمات باقابلیت الکترونیکی و تکمیل بانک‌های اطلاعاتی مربوط تا پایان سال سوم اجرای قانون برنامه ششم توسعه توسط همه دستگاه‌های اجرایی، کاهش سالانه 12 و نیم درصد از مراجعات حضوری مردم به دستگاه‌های اجرایی از سال دوم اجرای برنامه توسعه، انجام تبادلات الکترونیکی صرفاً از طریق مرکز ملی تبادل اطلاعات و ارتقا 30 رتبه‌ای شاخص توسعه دولت الکترونیکی در ارزیابی‌های بین‌المللی صورت گرفت.
انتهای پیام/
کد مطلب: 266129