داخلی صفحه مرکزی خبر
 
رئیس بنیاد اراک:
گلزار شهدا، گنجینه ای ارزشمند برای نسلهای مختلف است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۳
رئيس بنياد اراك با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، اظهار کرد: گلزار شهدا، گنجینه ای ارزشمند برای نسلهای مختلف مي باشد .
 
به گزارش ايثار واحد"استان مركزي" ،مصطفي دادوند در بازديد از گلزار شهداي اراك گفت:شهدا با تشخیص راه و مسیر دفاع از ارزش‌های انقلابی و اسلامی به میدان جبهه و جهاد شتافتند از این رو شناخت شهدا و تبیین اهداف آنان از حضور در جبهه‌های حق علیه باطل از ضروریات است.
وي بيان كرد: امروز به برکت نام شهدا و تلاش خانواده آنها شاهد ترویج فرهنگ ایثار و شهاد هستیم و امام خمینی(ره) با تدابیر حکیمانه خود سبب شدند ملت ایران بهترین بهره‌برداری را از فرهنگ شهادت حسینی و حرکت امام حسین(ع) داشته باشند.
رئيس بنياد با اشاره به اهمیت شناخت جایگاه شهدا در مسیر سعادت زندگی انسان اضافه کرد: آیات بسیار زیادی در قرآن وجود دارد که می فرماید فکر نکنید شهدا مرده اند بلکه آنها زنده هستند و نزد پروردگار خویش روزی می‌خورند از این جهت می‌توان گفت شهادت یکی از حقایق قرآنی است که در موارد متعدد یاد شده و دارای معنای وسیعی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد.
دادوند ادامه داد: دشمنان از ترویج و نهادینه شدن روحیه ایثار و شهادت در بین مردم واهمه دارد و برهمین اساس توجه به مقوله شهید و شهادت سلاحی بزرگ در برابر هجمه های بدخواهان نظام اسلامی است و از طرفی رمز بقاء و ثبات نظام اسلامی نیز در گرو ترویج و نهادینه کردن فرهنگ شهید و شهادت در جامعه است.
وی با اشاره به اینکه شناساندن فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان بهترین راه مقابله با توطئه‌های دشمنان اسلام است، عنوان کرد: باید توجه داشت که انقلاب اسلامی تنها نظامی است که استکبارستیز بوده و همیشه در مقابل استکبار ایستادگی کرده است از این رو شناساندن فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان بهترین راه مقابله با توطئه‌های دشمنان اسلام است.
گفتني است صبح روز شنبه 19 آبان 97 بازديد از گلزار شهداي اراك با حضور رئيس بنياد اراك و مديرعامل آرامستان انجام شد .
انتهاي پيام /
کد مطلب: 266174
 


 
 
​سوم خرداد روز درخشش پیروزی بر قامت بلند مقاومت و ایثار
 

عبداله ارژندی، اداره کل روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی...