داخلی صفحه مرکزی خبر
 
رئیس بنیاد اراک:
مهمترین پیام شهدا،حرکت در مسیر زندگی ائمه اطهار علیه السلام است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۳
رئيس بنياد اراك با اشاره به اینکه شهدا همواره بر این مهم که از ائمه معصومین پیروی کنند، تاکید داشته اند، افزود :مهمترین پیام شهدا،حرکت در مسیر زندگی ائمه اطهار علیه السلام و معصومین است .
 
به گزارش ايثار واحد"استان مركزي"‌،مصطفي دادوند  در همایشی با عنوان سبک زندگی رضوی که به مناسبت ایام رحلت نبی مکرم اسلام و شهادت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام و امام رضا علیه السلام در حوزه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله كه با حضور خانواده ايثارگران برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت این ایام گفت: حرکت در مسیر سیره و منش شهدا و در پیش گرفتن سبک زندگی اسلامی و رضوی انسان را به سعادت دنیوی و اخروی می رساند.
دادوند با اشاره به واقعه عاشورا و درس بزرگی که این قیام بزرگ به انسان ها داده است، خاطر نشان کرد: ترویج فرهنگ عاشورا و حرکت در مسیر این قیام الهی، جامعه را از گزند دشمنان حفظ خواهد کرد.
وی، عفو،‌ گذشت، دوری از کینه، خوبی کردن و غم خوار محرومان بودن را نشانه های مردانگی و آزادگی دانست و بیان کرد: رسیدگی به نیازمندان و دستگیری از آنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و انسان باید به هر شکلی که می تواند به نیازمندان کمک کند.
 وی  به اهمیت صدقه دادن و تاکید بزرگان بر آن اشاره کرد و ادامه داد: صدقه فقط دادن وجه نقد نیست، انسان می تواند با یاری رساندن به دیگران، انجام کارهای و فعالیت های عام المنفعه و رسیدگی به مخلوقات خداوند، کمک به نیازمندان و آموزش در راه رضای خدا و مواردی بسیاری دیگر روزانه صدقه دهند.
 دادوند حرکت در مسیر سبک زندگی ایرانی و اسلامی را نیاز امروز جامعه دانست و بیان کرد: با تلاش های همه جانبه و فعالیت های فرهنگی انسان های آگاهی که در مسیر ائمه حرکت می کنند، هجمه های فرهنگی و توطئه های نرم دشمنان نمی تواند بر روی زندگی و خانواده های ایرانی تاثیر گذار باشد.
انتهاي پيام /
کد مطلب: 266183